Dienas ziņas

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Labo darbu nedēļa Nīkrācē

Skaistākā lauku saimniecība 2016 – «Amatnieki-Riekstiņi»

«Amatnieki-Riekstiņi» par skaistāko lauku saimniecību atzīta pēc 25 gadu ilga darba

Par Latvijas skaistāko lauku saimniecību šajā gadā atzīta Baltinavas novada zemnieku saimniecība “Amatnieki-Riekstiņi”. Saimnieks dzimtas mājā sāka saimniekot pirms 25 gadiem. Ceturtdaļgadsimta laikā saimniecība kļuvusi plašāka gan teritorijas, gan apbūves ziņā. Šobrīd tajā ir nodarbināti vairāk nekā 30 darbinieki, un nākotnē šis skaits varētu pieaugt.

“Amatnieku-Riekstiņu” stāsts sācies 1991. gadā, kad saimniecības vadītājs Guntars Bartkevičs atgriezies vectēva dzimtajās mājās un nolēmis veidot saimniecību.

Sākotnēji zemes nav bijis daudz, tāpat kā tehnikas tās apstrādāšanai, bet centība, neatlaidība un prasme pareizi ieguldīt nopelnītos līdzekļus ir palīdzējusi saimniecībai attīstīties, un šodien tie ir jau 2600 hektāru apstrādājamās zemes. „Tas, kas mums ir 25 gados veidots un uzkrāts, un darīts, ir darīts tiešām no mazumiņa. (..)  Ar tādu vecu un mazjaudīgu tehniku izaugt līdz lielai …nu, tur ir jābūt ļoti lielai izturībai un gribasspēkam,” sacīja Bartkevičs.

Šobrīd Baltinavas novada Apšovā kopā darbojas divas saimniecības – „Riekstiņi”, kas savu darbību vērš uz graudaugu un rapša audzēšanu, un „Amatnieki”, kuru darbības vairāk saistīta ar bioloģisko saimniekošanu un kokapstrādes projektiem.

Arī vairāki saimniecības darbinieki atgriezušies Latgalē no Rīgas un savu izvēli nenožēlo. „Mani atsauca no Rīgas. Es Rīgā strādāju Valsts augu aizsardzības dienestā. Tad, kad man piedāvāja tepat pie mājām strādāt -  kāpēc nē!” saka agronoms Gatis Siliņš.

„Esam bijuši pie prezidenta, saņēmuši to lielāko balvu, kas tiek piešķirta saimniecībām, (..) droši vien, jā, tas stimulē ar katru gadu būt ne sliktākiem, kaut ko uzlabot,” norāda Siliņš.

Par pašiem saimniecības pirmsākumiem vēsta arī pirmais traktors, ar ko tika apstrādāti lauki. Blakus tam var redzēt celtniecības darbu norises vietas, kas nozīmē, ka pie saņemtā apbalvojuma saimniecība neapstāsies – tuvākajā nākotnē plānots īstenot graudkopības attīstības un modernizācijas projektus, kas pavērs vēl plašākas iespējas saimniecības attīstībai.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Cilvēkstāsti
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti