100-gades dziesmu krātuve

"100-gades dziesmu krātuvē" viesojās Dziesmu un Deju svētku izpilddirektore Eva Juhņēviča!

100-gades dziesmu krātuve

"100-gades dziesmu krātuvē" viesojās diriģents Mārtiņš Klišāns!

"100-gades dziesmu krātuvē" viesojās aktrise Dita Lūriņa!

Aktrise Dita Lūriņa gatavojas jubilejai un izvēlas simtgades dziesmas

Viena no spožākajām un skatītāju mīlētākajām Latvijas aktrisēm Dita Lūriņa Starptautiskajā Teātra dienā Latvijas Radio 2 (LR2) atklāj savu simtgades dziesmu izlasi. 

Jau pavisam drīz – 16. aprīlī – Dita Lūriņa svinēs apaļu jubileju. 

Šobrīd viņa ļāvusies jaunam izaicinājumam – drīzumā uz Nacionālā teātra skatuves pirmizrādi piedzīvos koncertstāsts "Tango. Bez asinīm”, kuru izspēlēs aktrise Dita Lūriņa, dziedātājs Daumants Kalniņš un ansamblis "Undertango". Koncertstāsts kopā savedīs mūzikas pasauli, kaislību uz deju, teātra azartu, sapni par lidošanu un meklētāju instinktu. Jaunais iestudējums būs Ditas dāvana viņas talanta mīļotājiem un pašai sev apaļajā dzimšanas dienā.

Dita apbur ne vien ar skatuvisku šarmu un sievišķīgu valdzinājumu, bet arī ar brīnišķīgu balsi un kustību plastiku. Bez Ditas Lūriņas nav iedomājams ne tikai Nacionālais teātris, bet arī latviešu nacionālo televīzijas seriālu kultūra – viņa filmējusies populārajos seriālos "Likteņa līdumnieki”, "Neprāta cena”, "Ugunsgrēks” u.c.; viņa uzstājas koncertprogrammās un pati tiek aicināta arī vadīt koncertus. Pat ārpus teātra Ditai visapkārt ir teātris – Dita ir precējusies ar aktieri Mārtiņu Eglienu, viņas tēvs ir aktieris un režisors Valdis Lūriņš, bet mamma – Liepājas teātra aktrise Marita Lūriņa. Tāpēc "100-gades dziesmu krātuvē”  pievērsāmies arī mazās Ditas pirmajiem piedzīvojumiem uz lielās skatuves.

Un vēl – nevienam nav noslēpums, ka Raimondam Paulam patīk aktrises, savukārt aktrises mīl Paulu. Protams, Dita – aktrise ar fantastisku balss diapazonu, kurai vairākkārt savas dziesmas uzticējis mūsu lielais Maestro, – nav nekāds izņēmums. Tāpēc arī "100-gades dziesmu krātuvē” skanēja kāds no viņu muzikālās sadarbības šedevriem.

Piedāvājam noklausīties Ditas Lūriņas izvēlēto dziesmu izlasi:

1. Mirdzas Zīveres un Imanta Vanzoviča izpildītā "Dziesma par brīnumiem"

"Šī ir dziesma no manas bērnības un ļoti daudz man nozīmē. Zigmars Liepiņš to sarakstīja Liepājas teātra izrādei "Punktiņa un Antons". Tētis šo izrādi iestudēja, mamma spēlēja Punktiņu, un kleitas tika šūtas pēc manu kleitu piegrieztnēm. Mēģinājumos tētis vienmēr mani aicināja uz skatuves un teica – parādi mammai, kā pareizi jāspēlē. Dziesma ir ar lielu vēstījumu. Ja ieklausās vārdos, tad ļoti daudz var saprast par aktieru profesiju un vispār par dzīvi teātrī," pastāstīja aktrise.

2. Dziesma "Naktsvārdi" Igo izpildījumā

"Arī šī dziesma ir no maniem Liepājas laikiem. Šeit nav nekāda leģendāra stāstījuma par to, kā es skolas laikos dejoju pie šīs dziesmas. Tā man vienkārši neprātīgi patīk, un es to varu klausīties uz riņķi vien. Ja kāds mani vēlas domās aizvest tālu prom, tad vienkārši jāuzliek "Naktsvārdi," atzīstas Lūriņa.

3. Skaņdarbs "Savāda nakts" no izrādes "Kerija" pašas Ditas Lūriņas izpildījumā

"Šis skaņdarbs un īpaši pati izrāde "Kerija" man ir nozīmīga ar to, ka Raimonds Pauls to sarakstīja tieši tajā gadā, kad es piedzimu. Es spēlēju Keriju 30 gadus pēc pirmā iestudējuma, un arī man pašai bija 30," atceras māksliniece.

 

4. Dziesma "Bize ar tevi kopā" aktrišu (Dita Lūriņa, Ērika Eglija, Zane Dombrovska) trio "Saldais" izpildījumā

"Arī šī dziesma ir saistīta ar Liepāju, ar Liepājas roku. Mēs to gatavojām kā veltījumu māmiņām Māmiņdienā. Dziesma ir par sievišķo enerģiju un par siltumu, ko mums var dot mammas," stāsta aktrise.

Gaidot Latvijas apaļo jubileju, otrdienu un ceturtdienu rītos pēc plkst. 10.30  LR2 ēterā  skan  raidījums „100-gades dziesmu krātuve”. Tajā viesojas populāras personības un kopā ar stāstiem, atmiņām un sajūtām skan arī viņu izvēlētas dziesmas.

 

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Cilvēkstāsti
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti