Ķepa uz sirds

Skola. Kucēnu barošana

Ķepa uz sirds

Ķepa uz sirds

Jakovs Rafalsons ciemos pie ķepām

Aktieris Jakovs Rafalsons palīdz meklēt jaunas mājas sunim Bartalamejam

Rīgas Krievu drāmas teātra aktieris Jakovs Rafalsons uzskata, ka laba teātra izrāde ir kā infekcija, kas aplipina skatītājus ar kvalitatīvu enerģiju. Lai šādu enerģiju saņemtu pats un nodotu citiem, jābūt atklātam – gan dzīvē, gan uz skatuves. Un viņš ar prieku piekrita kļūt par krusttēvu Ogres patversmē mītošajam sunim Bartalamejam un novēl viņam atrast mīlošus saimniekus.

Uz skatuves vari būt tas, kas esi

Jakovs pats lepojas ar to, ka spēlē uz dažādām skatuvēm, gan krievu, gan latviešu valodā. Aktieris uzsver, pie veiksmes ātri var pierast, tāpēc nemitīgi jābūt pateicīgam par šādu likteņa dāvanu. Bet visu laiku ir svarīgs lielais izaicinājums -  kā aizraut skatītāju.

“Tā ir tā teātra labā īpašība, kad es izrādes laikā skatos uz skatuvi, un kad es saprotu, ka man vajag dot viņiem pārdzīvojumu, un viņu pārdzīvojums ir mana uzvara,” saka aktieris.

“Skatuve ir vienīgā vieta, kur tu vari nespēlēt, tāpēc padomju laikos, ko es no visas sirds neieredzēju, es varēju iziet uz skatuves un būt tas, kas es esmu,” atklāj Rafalsons.

Daudzi latviešu skatītāji Jakovu Rafalsonu visvairāk atpazīst kā varoni no seriāla.  Arī šobrīd viņš filmējas jaunajā Latvijas Televīzijas latviešu seriālā „Divi vienā”, kur attēlo temperamentīgo gruzīnu Zurabu. 

Savā profesijā Jakovam jāiejūtas dažādos raksturos, un, lai sasniegtu iecerēto, aktierim vissvarīgākais ir sadarbība ar režisoru. Šī seriāla uzņemšanā Jakovs priecājas atkal satikties ar tā veidotājiem, jo iepriekšējā sadarbošanās bijusi veiksmīga.

Jo dzīvē bijuši gadījumi, kad režisori ne vienmēr zina, ko grib.

“Kad atnāk režisors, tieši sakot, ne ļoti profesionāls, un saka: “Aiziet, meklēsim!” Tad es saku: “Ziniet, es neko neesmu pazaudējis! Jūs man sakiet, ko tieši jūs gribat, un jums ir jāatrod ideja un risinājums, kā pārsteigt skatītājus..”

Bartalamejam no Ogres novēl mīlošus saimniekus


Jakovs Rafalsons ar prieku piekrita “Ķepa uz sirds”  aicinājumam palīdzēt atrast jaunas mājas sunim Bartalamejam no Ogres.

 “Ja ir iespējams izdarīt kaut ko tādu labu šajā laikā, kad viss ir tik nežēlīgs, es nemīlu kaujas, ja ir iespēja darīt labas lietas, [..], es domāju, ka labsirdība glābs pasauli,” saka Rafalsons.

“Es zinu tikai vienu, ja suns ir no patversmes, tad iekšienē nav tādas harmonijas klātbūtnes. Tādēļ, ka gribas būt ar kādu kopā. Viņi ir nevis nelaimīgi, bet redzamas vientulības iezīmes,” spriež aktieris.

Bartalamejs Rīgā ir pirmo reizi - uz tikšanos ar Jakovu atbraucis no Ogres.

Bartalamejs jaunu saimnieku gaida daudzus mēnešus. Dzīvnieku patversmē nonāca, jo viņa saimniece aizgāja aizsaulē. Suns ir ļoti labsirdīgs un kārtīgs un ļoti ilgojas pēc mīlestības un steidz to izrādīt arī savam jaunajam krusttēvam.

Aktieris atzīst, ka ar suņiem filmēties esot daudzreiz grūtāk nekā ar cilvēkiem. Vispirms ir jānodibina ciešs kontakts un jāiegūst pilnīga dzīvnieka uzticība.

“Bija gadījums - režisoram bija suns, viņš atnāca uz mēģinājumu, un kā tikai sākās mēģinājums, suns aizgāja stūrī. Kā tikai mēģinājums beidzās, suns atkal sāka staigāt pa skatuvi. Prasīsiet, kā suns saprata, kas notiek?  Kā tikai aktieri sāka runāt savās balsīs, suns saprata, ka mēģinājums ir beidzies,” stāstīja Rafalsons.

Bartalamejam Jakovs novēl atrast mīlošu ģimeni, kas spēs ne tikai saņemt, bet mīlestību arī dot: “Mīlošus, tādus, kas mīl dzīvniekus patiesi, un tādus, kas grib gūt ne tikai prieku sev, bet arī dot prieku sunim. Ļoti labus cilvēkus.”

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt