Dienas ziņas

Mūzikas un mākslas skolās neskaidrība par audzēkņu skaitu

Dienas ziņas

Izstrādā vadlīnijas upju apsaimniekošanā

Bērniem patvērums pie aizbildnes

Aizbildne, kas dzīvē palaidusi gandrīz 30 bērnus: Nevaru iedomāties dzīvi bez viņiem

Ne vien par savu bērnu ikdienu un nākotni ik dienu rūpējas aizbildne Olga Konstantinova. Viņa viena pati savos 60 gados ir izskolojusi gandrīz 30 bērnus.

Atbildības sajūta mammas darbā ir 24 stundas diennaktī bez pārtraukuma. Viņa atzīst, ka šī bērniem dāvātā patvēruma un bērnības sajūta prasa daudz vairāk mīlestības nekā līdzekļu, ar kuriem ikdiena jāvada.

Aglonas novada Šķeltovas pagastā ir kāda īpaša lauku māja, kur izskoloti un izaudzināti aizbildniecībā ir 27 bērniņi. Kļūt par otro mammu lēmums nācis viegli, savi bērni izauguši, bet bērnunamos Latvijā ir desmitiem mazuļu, kuri gaida savas mammas un tētus. „Šie bērni dzīvo audžuģimenē, un viņiem ir jādzīvo pilntiesīgi kā visiem bērniem. Es domāju, cik ilgi es varēšu, tik ilgi es dzīvošu ar bērniem. Es nevaru iedomāties dzīvi bez viņiem, iedomāties ka māja ir tukša. Varbūt Dievs dos arī veselību,” par sevi stāsta aizbildne Olga Konstantinova.

Runājot par problēmām, Olga atzīstas, ka dažreiz uznāk arī raudiens, jo ir grūti ziemā, kad ar spaiņiem jānēsā ūdens, veļas dienā drēbes jāmazgā pirtiņā. Lielu paldies var teikt kaimiņam, kurš uzdāvināja ģimenei veļas mašīnu, bet problēma, ka nav kur moderno iekārtu ieslēgt.

„No valsts ir ļoti mazs atbalsts (..), pat ja tie ir 100 eiro - bērniem ir jāēd, un tā ir smieklīga nauda,” neslēpj Viduslatgales pārnovadu fonda pārstāve Irēna Suhadoļška.

Olgas galvenais uzdevums ir iemācīt  bērniem izprast savas dzīves nozīmi. Ģimenē ir gan māsiņa, gan brālīši, kuri nāk no bērnunamiem kopā, Olga pieņem visus, jo ģimeni nedrīkst šķirt.

Šobrīd ģimenē aktīvi sācies vasaras dārzu ravēšanas laiks, vakaros kopējas ģimenes rotaļas ar mazajiem, bet vecākajai meitai jāpalīdz gatavoties eksāmeniem. „Kā es mācu dzīves gudrības? Man ir vecākā meitiņa. Es ļoti daudz runāju ar viņu. Es mācu, ka vispirms ir jāiegūst vismaz vidējā izglītība. Protams, visi brauc uz ārzemēm, bet kādreiz varbūt atgriezīsies mājās,” viņa pieļauj.

Šajā ģimenē svin arī bērnu aizsardzības dienu. Olga daru visu iespējamo lai pēc iespējas vairāk bērnunamu mazuļiem  būtu  īsta bērnība un lai būtu arī veiksmīga nākotne.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt