Aigars Lauzis pēc veloceļojuma: Galvenais ir iegūta māju sajūta

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 6 gadiem.

Galvenais ir iegūta māju sajūta, ka mājas ir te – Latvijā, tā saka smiltenietis, ainavu arhitekts Aigars Lauzis pēc četrus gadus ilgā veloceļojuma. Ceļotājs ar velosipēdu devās no Londonas līdz Stambulai un tālāk uz Irānu, Indiju, Ķīnu, Japānu. Četros gados pabūts kopumā 20 pasaules valstīs.

Aigars Lauzis pēc veloceļojuma: Galvenais ir iegūta māju sajūta
00:00 / 00:00
Lejuplādēt
Pirms četriem gadiem smiltenietis, ainavu arhitekts Aigars Lauzis Londonā bija aizvadījis jau sešus studiju un darba gadus. Un tad nolēma visu mainīt, sēdās uz velosipēda un devās apceļot pasauli. Iepazīti jauni cilvēki, gūta arī darba pieredze – lai nopelnītu naudu turpmākajam ceļam, strādāts Stambulā, Dubaijā, Singapūrā un Šanhajā.

Pēc četrus gadus ilgās veloceļošanas Aigars šovasar atgriezās mājās Smiltenes pusē.

Viņu dzimtas māju pagalmā sagaidīja mamma Aija, bet brālis Renārs, kurš pats ir velobraucējs, viņam jau Latvijas ceļos pievienojies ar velosipēdu.

Būtībā var teikt, ka tā ir atgriešanās mājās ne tikai pēc četriem ceļojumā pavadītajiem gadiem, bet pēc desmit prombūtnes gadiem, jo pirms ceļojuma ir gan studijas, gan darbs Londonā. Protams, šajā laikā jau nav bijis tā, ka Aigars ne reizi nebūtu bijis mājās, protams, ne jau ar velosipēdu, bet atlidojot.

"Es jau tāpat braucu mājas un sekoju līdzi. Mamma ar jaunāko tehnoloģiju palīdzību sūtīja bildes. Mierīgi "WhatsApp" atsūtīja bildes, kā ķirši zied (..)," teica Aigars, atzīstot, ka viņam iepriekš vilka uz dzimtas mājām Smiltenes pusē, bet ne tik ļoti kā brālim Renāram.

"Man pirms četriem gadiem šķita, ka nez vai tā baigi atvilkšu uz šo pusi. Teicu, ka man te nav baigā emocionālā saikne. Brālis teica, ka viņam ir, un labi, ka viņš tā teica.

Man pēc četriem gadiem ceļošanas liekas, ka diezgan spēcīga ir tā saikne gan ar zemi, gan ar māju, gan ar senčiem," atzina ceļotājs.

Aigara profesija ir ainavu arhitekts, un Londonā iegūtā izglītība, arī darba pieredze, kontakti tad arī ļāva ceļojuma laikā iegūt darbu un pelnīt naudu tālākceļam. Kaut gan Aigars atzīst, ka cilvēkam, lai apskatītu pasauli, nevajag jau nemaz tik daudz.

"Tā nav nekāda liela nauda. Ritenis gan kaut ko maksā. Piemēram, pa Eiropu ceļojot, es tērēju piecus eiro dienā. No Stambulas līdz Dubaijai bija tikai kādi trīs eiro dienā, jo cilvēki vienkārši dod ēdamo, izmitina," atzina Aigars.

Veloceļotājs atklāja, ka dzinuļi doties garajā veloceļojumā bijuši vairāki – alkas redzēt pasauli, vēlme pārbaudīt savu varēšanu velo braukšanā, kā arī garīgie meklējumi.

Šis ceļojums Aigaram ir bijis nozīmīgs daudzējādā ziņā, gan pozitīvā pieredze, satiekot un iepazīstot dažādus cilvēkus, gan kļūstot par vegānu, gan arī ceļojums daudz ko ir mainījis attieksmē pret dzīvi.

Kā būtiskāko ieguvumu sev ceļojuma laikā Aigars vērtē to, ka sapratis, ko viņam nozīmē mājas, jo, dodoties uz Londonu, nav bijis šīs sajūtas par piesaisti savām dzimtas mājām.

Bet par turpmāko Aigars saka – ar vienu kāju būšu pasaulē, gan lai strādātu, gan lai ceļotu, bet ar otru – mājās.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti