Agris un Zita mudina lielvārdiešus kustēties jebkuros laikapstākļos

Agris Pikšens un Zita Bērziņa pirms diviem gadiem Ogres novada Lielvārdē nodibināja biedrību "Visa veida kustība". Biedrības mērķis ir rosināt cilvēkus nodarboties ar sportu un aktīvi pavadīt laiku brīvā dabā. Tikko noslēgusies akcija, kuras laikā 10 dienās ik dienu bija jānoiet 10 000 soļi.

Agris Pikšens un Zita Bērziņa, biedrības "Visa veida kustība" vadītāji
00:00 / 00:00
Lejuplādēt

Agris Pikšens jau sešus gadus ir pirmsskolas izglītības iestādes Lielvārdes bērnudārza sporta skolotājs.  

"Mācu bērniem arī jau no mazotnes iemīlēt sportu – tas ir galvenais," stāstīja Agris. "Ne jau lai kāds kļūtu par profesionālu sportistu, bet lai viņi iemīl to sportu.

Pats svarīgākais, ka viņš sporta stundu neuztver tik ļoti kā sportu, bet kā kustību, kas sagādā prieku – spēles, rotaļas, ļaut viņiem būt radošiem ļaut izpausties, un lai viņi attīstās kustoties."

Biedrības nosaukums ir "Visa veida kustība", jo Agris un Zita Lielvārdes iedzīvotājus rosina piedalīties visdažādākajās aktivitātēs, ne tikai nodarboties ar sportu.

"Laikam katram jau dzīvē ir tas aicinājums kaut ko darīt savādāk, un tad es sapratu, ka citi jāaicina, jāpiedāvā tāda iespēja. Ļoti daudzi cilvēki ir pamēģinājuši gan fiziskas aktivitātes, gan mūsu veidotos sporta pasākumus.
Treniņi ir ārā – arī pie maziem mīnusiem, un šobrīd arī ar sporta centru ir sadarbība – ir āra nojume sliktiem laikapstākļiem."

"Arī, ja snieg un lietus līst, viņš tāpat iesaista, un cilvēki ir tik laimīgi," piebilda Zita. "Kā viņi saka: lietū var sportot, lietū var iziet ārā un ir tik forša sajūta. Tā ka laikapstākļi nav šķērslis."

Ne velti Agra viena no iedvesmojošākā trenera citātiem ir: "Jo sliktāki laikapstākļi, jo skaistākas atmiņas".

Zita Bērziņa ir Lielvārdes novada jaunatnes lietu speciāliste, un viņa biedrībā atbild par projektu rakstīšanu un dokumentu kārtošanu.

"Saprotu, ka papīri nav mana lieta," stāstīja Agris. "Es viņiem varu lidmašīnīti uztaisīt vai kādas sportiskas aktivitātes novadīt, bet, ja jāparaksta, jāveido līgumi un jāplāno, kā naudu dabūt, kur dabūt... Tad saprotu, ka ir vajadzīgs šis cilvēks. Zita pati nāca ar ideju, [es teicu] – sakārto papīrus, es uzlikšu parakstu; un izveidojām biedrību, mums ir vieglāk piesaistīt projektus."

Tas devis iespēju piesaistīt finansējumu un īstenot tādus projektus kā "Pumpurs", piemēram. "Tas ir projekts Latvijā jauniešiem, kuriem ir mācību pamešanas risks," skaidroja Zita.

"Iesaistījām jauniešus doties pārgājienā, lai viņiem ir interesanti apgūt tādas "dzīves lietas". Bet mērķis, protams, bija, lai viņiem tā mācīšanās ir interesantāka un lai viņi nepamet skolu."

Par projektu naudu biedrība iekārtojusi vietējo pludmali, un šogad uztaisīta minifutbola un golfa trase ģimenes aktivitātēm. Arī spēka trenažierus nopirka, un visu gadu aktivitātes notiek ārā. Jau otro gadu novembrī Lielvārdē notiek pasākums "No 10 desmit!".

"Desmit dienas pēc kārtas noiet vismaz 10 tūkstoši soļu – ikdienas minimums jebkuram cilvēkam, lai viņš neiesūnotu," uzskata Agris. "Tāpat kā mašīnai ir jābrauc, tāpat kā ritenim –  arī cilvēkam ir jākustas. 10 tūkstoši ir tas minimālais, kas būtu jāsasniedz.

Pirmais gads, mums parādīja, ka cilvēki ir dulli, mums bija dienā kopā 100 tūkstoši soļu,

tas arī varbūt bija tāds pandēmijas periods, kad bija vairāk brīva laika, darbs no mājām nebija konkrētā vietā konkrētā laikā."

"Šogad kāda dalībniece rakstīja, ka meita gaida šo izaicinājumu, jo viņi 10 dienas zinās, ka mamma ies vakarā pastaigāties," pastāstīja Zita, uzsverot, ka tā ir vislielākā vērtība.

Jaunākā biedrības "Visa veida kustība" iniciatīva ir izveidot galda spēli.

"Inovatīva, ar aplikācijām – mūsdienu jauniešiem un ģimenēm nepieciešama, jo tā ir sasāpējusi problēma, ka nepavada laiku kopā ģimenē," skaidroja Agris. "Tā var iesaistīt kustību un digitālās lietas."

Zita stāstīja, ka viņi ir par kustību arī prātā. "Mēs taisīsim arī viktorīnas, arī dažādus izaicinājumus – tādā ziņā, ka kustība ir arī prātā, un es neesmu tikai par tādu lēkāšanu, bet arī padomāšanu," raksturoja Zita.

Ar pašu izveidoto galda spēli Agris un Zita piedalās arī konkursā "Ideju kauss". Vai viņiem veiksies, nav zināms, bet skaidrs, ka risinājumu vienā vai otrā veidā abi atradīs.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti