Dienas ziņas

Jaunie vēsturnieki pierāda sevi konferencē

Dienas ziņas

Durbē durvis ver Rūķelfu nams

Viļānos svin pirmo Adventi

Advente - īpaši svētki Viļānu labdarības biedrībai «Atbalsts»

29.novembrī tiek atzīmēta Pirmā advente, ar ko sākas Ziemassvētku gaidīšanas laiks. Īpašiem notikumiem bagāta šī diena bija Viļānu novadā aizritējusi – pēc svētās mises un adventes vainagu nosvētīšanas, viļānieši un novada viesi vienojās kopīgā koncertā un tradicionālās Ziemassvētku izstādes atklāšanā. Pasākumu gaitā tika sumināta arī Viļānu labdarības biedrība „Atbalsts”, kurai drīz apritēs 20 gadu jubileja.

Advente vēsta par Kristus dzimšanas svētku tuvošanos, tāpēc ir ļoti svarīgi vēl mirkli pirms Ziemassvētkiem pārdomāt pašiem savu rīcību un vēlēt saviem līdzcilvēkiem labu – ar šādiem vārdiem, pirmo sveci Viļānu novada adventes vainagā iededza un svētīja priesteris Rinalds Stankēvičs. Arī Pirmajai adventei veltītais koncertuzvedums „Kluso nakšu pieskāriens” rosināja Viļānu iedzīvotājus un viesus novērtēt kluso un mierīgo svētku gaidīšanas laiku.

Adventes laiks ik gadu ir īpaši svētki arī Viļānu labdarības biedrībai „Atbalsts”, kas dibināta pirms 20 gadiem. Tās dalībnieki aktīvi iesaistās Viļānu sabiedriskajā un kultūras dzīvē un šobrīd biedrības galvenais mērķis ir paralēli labdarībai, veicināt dažādu amatu prasmju apguvi.

"Kad biedrību dibināja 20 gadus atpakaļ, tās valde nodarbojās vairāk ar labdarību, vāca humāno palīdzību, dalīja iedzīvotājiem. Bija veikaliņš, kur viņi tirgoja. Mēs, pārņemot līderību, vairāk darbojamies uz amatnieku aroda popularizēšanu, saglabāšanu," stāsta biedrības „Atbalsts” valdes priekšsēdētāja Valentīna Vaivode

Šodien biedrība Viļāniem dāvāja amatnieku un mākslinieku darbu izstādi, uzmanību pievēršot uzņēmējiem, kas savu produkciju veido no Latvijā ražotām izejvielām, kā arī biedrības dalībnieku un blakus novadu iedzīvotāju darinājumiem.

Kopā būšanas prieks un sirdssiltums ir tās vērtības, par kurām turpmāk tiks domāts gan ģimenes lokā, darbā vietā vai skolā ik svētdienu adventes vainagā simboliski iededzot arī nākamās sveces.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt