Sadaļas Sadaļas

96 gadu vecumā kalifornietis Alfonso nolemj atsākt bakalaura studijas

Mācīties nekad nav par vēlu – šo atziņu pilnībā attaisnojis kāds 96 gadus vecs ASV iedzīvotājs, kurš maijā kļūs par vecāko bakalaura grāda ieguvēju valstī.

Kalifornijā netālu no Losandželosas esošajā Hermozabīčā dzīvo Alfonso Gonsaless. Viņš nesen svinēja 96 gadu jubileju un drīzumā gatavojas vēl vienam ievērojama savas dzīves notikumam. Pēc vairāk nekā 60 gadu pārtraukuma viņš pabeigs studijas un iegūs bakalaura grādu bioloģijā.

Alfonso garajā dzīvē bijuši daudz piedzīvojumu: viņš karojis Otrajā pasaules karā, nodarbojies ar lauksaimniecības preču biznesu un darījis daudz citu lietu.

Tostarp viņš arī sešus gadus studējis universitātē, kuru, pēc paša domām, pabeidza vēl 1953 gadā. Taču dažādu apstākļu iespaidā viņš neizņēma diplomu. Tā trūkums gan viņu īpaši nekavēja gūt panākums biznesā.

Nesen viņa radi uz svinībām gribēja pasniegt ierāmētu diplomu, ko pakārt pie sienas. Gonsalesa kungs domāja, ka pietiks palūgt Dienvidkalifornijas universitāti, lai izsniedz dokumentu. “Mēs piezvanījām uz universitāti, lai apskatās arhīvā. Es teicu, ka 1953.gadā mans vārds bija absolventu sarakstā. Viņi atzvanīja un pavēstīja, ka man pietrūkst viena kursa, lai saņemtu diplomu. Tā nu man nācās atgriezties skolā,” stāsta Alfonso.

Sirmais kungs aizvadīto gadu pavadījis, divreiz nedēļā iedams uz lekcijām un semināriem, kā arī čakli pildījis mājasdarbus.

Uz nodarbībām viņš iet tajā pašā žaketē un ar portfeli, kas viņam bija studiju laikā pirms teju 70 gadiem un visu šo laiku ir rūpīgi saglabāti. 

Viņa izvēlētais kurss ir gerontoloģijas vadītā autobiogrāfija. Tajās studenti raksta savus memuārus un dalās ar citiem kursa dalībniekiem par dzīves laikā gūtām atziņām. "Es domāju, ka viņš ilustrē to, ko mēs gribētu redzēt visā Amerikā un visā pasaulē – arī mūža nogalē turpināt meklēt izaicinājumus, darot jaunas lietas, izmantot  mācīšanās iespējas. Turpināt mācīšanos pēc aiziešanas pensijā ir viena no lielākajām iespējām,” saka Bioloģijas fakultātes dekāns Pinčs Koens.

Gonsaless savulaik mācījās bioloģiju un zooloģiju. Tagad zooloģijas kursu universitātē vairs nav, tādēļ nācās pievērsties vairāk par cilvēkzinātnēm dēvētajām jomām. Vaicāts, vai turpinās mācības arī maģistratūrā, ASV vecākais students atzīsta, ka tam enerģijas varētu arī pietrūkt. Taču noteikti viņš apgūšot kādu atsevišķu interesējošu  zinātņu kursu kā brīvklausītājs, piemēram, vēsturē. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Cilvēkstāsti
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt