7,5 mēnešos apkārt pusei pasaules

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 9 gadiem.

„Mums ar Kristapu jau sen iekšā sēdēja doma, ka ir jādodas apkārt pasaulei (..),” saka Ģirts –viens no diviem puišiem, kas pērn 1.februārī devās ceļojumā apkārt puspasaulei, lai meklētu latviešus, viņš stāsta intervijā radio "Pieci.lv".

Viņš stāsta, ka vēlējušies, lai ceļojumam ir vēl kāda pievienotā vērtība. „Mēs gribējām tam pievienot aktualitāti, ka no Latvijas aizbrauc ļoti daudz cilvēku,” norāda Ģirts. Tādējādi mērķis bija satikt katrā valstī latviešus.

Tāpat jau sākumā bijusi vienošanās, ka netiks izmantotas viesnīcas un hosteļi. Ja būs pārnakšņos pie kāda no latviešiem vai arī turpat zem klajas debess. „Mums katram bija kādi 300 lati kabatā. Mums neatlika naudas aviobiļetei,” norāda Ģirts. Tāpēc vēlāk – Itālijā un Japānā – viņi pastāvīgi pārkāpuši likumu, braucot ar vilcienu „pa zaķi”.

Ceļojums sācies ar braucienu uz Itālijas dienvidiem, kur viņus aizveduši tālbraucēji. Pēcāk uz priekšu tikuši visu laiku iegūstot paziņas caur „Facebook” un „draugiem.lv”.

Puiši atzīst, ka latviešus esot sastapuši. Dienvideiropā satikuši tur iepriecējušās latvietes. Savukārt vismazāk latviešu bijis Malaizijā – satikuši tikai divus cilvēkus. Tiesa, Āzijā kopumā sastapuši nevienu vien latvieti, kas strādājis finanšu jomā, arī augstos amatos.

Vienlaikus ceļotāji stāsta, ka daudzviet tomēr nav bijuši: Dienvidamerikā, Austrālijā, kur divreiz atteikta vīza, kā arī Singapūrā.

Tāpat satikti neparasti cilvēki. ASV viņi „nostopējuši” mašīnu, kuru vadījis cilvēks, kas nesen bija iznācis no cietuma par svešu cilvēku aplaupīšanu. Savukārt Malaizijā viņus uzrunājušas divas meitenes, kas galu galā izrādījās transvestīti.

Ceļojums ildzis no 1.februāra līdz 14.septembrim. Šobrīd puiši ir rīkojuši stāstu vakarus saviem draugiem, kā arī skolās un izveidojuši organizāciju „100 latviešu stāsti”. Tiesa, organizācijas „100 latviešu stāsti” vadītājiem jau esot prātā jauni piedzīvojumi.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti