Panorāma

Cilvēki Latvijai vēl arī labu veselību

Panorāma

Panorāma

Bagātība- mazbērni, mazmazbērni un mazmazmazbērni

70 gadus laulībā nodzīvojušo Krautmaņu lielākā bagātība – pēcnācēju pulks

Bagātība ne vienmēr ir mērāma naudā. Tā uzskata arī kandavnieki Meta un Leons Krautmaņi, kuri šoruden nosvinējuši 70. kāzu jubileju. Viņu lielākā bagātība ir 15 mazbērni, 28 mazmazbērni un divi mazmazmazbērni. Kā paši ģimenē rēķinājuši –  katrs piektais Kandavā dzīvojošais ir tuvāks vai tālāks rads.

Metas kundze ir tikai desmit gadus jaunāka par Latvijas valsti. Visu savu garo mūžu viņa pavadījusi par Kurzemes Šveici sauktajā Kandavā un tās apkaimē. Šeit satikts arī mūža draugs un gredzeni mīti, bet randiņu laiks gan izpalicis.

"Manas tēva mājas no viņa mājām bija apmēram pusotru kilometru. Bērnībā jau mēs visi kopā gājām. (..) Braucām pa dīķi, un kalns tur bija, slēpojām, un tad 1943. gadā viņu aizsauca karā, un viņš bija septiņus gadus prom," stāstīja Meta Krautmane.

Oktobra nogalē Krautmaņi atzīmēja savu 70. kāzu jubileju un ir viens no retajiem "briljanta pāriem'' Latvijā.

Lai gan vecums dara savu un filmēšanās šoreiz atstāta tikai Metas kundzes ziņā, viena viņa nekad nav palikusi. Gadu gaitā izveidojusies plaša un spēcīga dzimta – 15 mazbērni, 28 mazmazbērni, un, iespējams, jau šodien būs arī 29., un vēl divi mazmazmazbērni.

Mazbērni  izrēķinājuši, ka tuvāki vai tālāki radi esot katrs piektais Kandavas iedzīvotājs, bet paši tuvākie sanākot ap 70 cilvēkiem, tāpēc kopā sanākšana neesot bieži.

Omītes vaļasprieks joprojām ir dārzs un rokdarbi. Neizpaliek arī lasīšana un sekošana līdz politiskajiem notikumiem TV ekrānā.

"Es gribētu novēlēt, lai visi būtu latvieši. (..) Lai latviešu valoda un tie latvieši nepazūd. Es to gribētu. Es tiešām gribētu, lai tā latviešu tauta dzīvotu," sacīja Meta Krautmane.

Bet lielākais prieks esot  par to, ka visa kuplā dzimta palikusi tepat Latvijā. Un, lai gan ik pa laikam kāds aizbraucot pastrādāt  uz svešām zemēm, ceļš vienmēr vedot atpakaļ uz mājām.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt