VIDEO. Aktīvismā līdz matu galiņiem – Katrīnas Krīgeres stāsts

Katrīna 20 gadu vecumā pirmoreiz satika kādu veģetārieti. Tā bija viņas kursabiedrene. Pēc viņu sarunas dažus gadus vēlāk Katrīna pati kļuva par veģetārieti un jau 11 gadus ir vegāne. Šobrīd arī aktīvi darbojas, aizstāvot dzīvnieku tiesības. Ar savu stāstu LTV rubrikā "Dzīvei nav melnraksta" dalījās biedrības "Dzīvnieku brīvība" vadītāja Katrīna Krīgere.

Biedrība "Dzīvnieku brīvība" jau 10 gadus iestājas pret dzīvnieku nogalināšanu kautuvēs un kažokzvēru fermās pārtikas, apģērba un eksperimentu nolūkos. Aktīvisti ir gandarīti par to, ka Latvijā ir pieņemts zvēraudzētavu aizliegums un drīzumā tās paliks tukšas. Tā ir ļoti daudzu cilvēku radīta ideja, kustība. Tūkstošiem cilvēku pielika savu pirkstu, lai zvēraudzētāvām pieliktu punktu, saka Katrīna.

"Es redzēju dzīvniekus, kuriem ir atņemts pilnīgi viss, kas ir dzīvošanas vērts. Dzīvniekus, kuri nīkst dažu papīrlapu izmēra būros, kur viņi knapi var apgriezties ap savu asi."

Lielākā cilvēku daļa negrib, lai ciestu dzīvnieki, bet tajā pašā laikā turpina patērēt gaļu. Un tas ir uz katra cilvēka sirdsapziņas. Tomēr tā ir milzīga sistēma, kuru ir grūti mainīt. Tā pārtikas sistēma šobrīd ir greiza no pašiem pamatiem, jo lopkopībai ir milzīgas subsīdijas, kas padara gaļu veikala plauktos lētāku. 

Tur tiek pumpēta iekšā nodokļu nauda un šīs cenas tiek pazeminātas."

Tomēr Katrīna atzīst, ka turpinās cīnīties par dzīvnieku tiesībām līdz mūža galam. Viņa sapņo par pasauli, kurā pret dzīvniekiem attieksies taisnīgi, arī pret cilvēkiem. Aktīvistei rūp arī cilvēktiesības. 

Lai skatītu šo resursu, mums ir nepieciešama jūsu piekrišana sīkdatnēm.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti