12 gadus vecā lielvārdiete Anna Viktorija aizraujas ar programmēšanu

12 gadus vecā Anna Viktorija Valaine dzīvo Lielvārdē un nodarbojas ar programmēšanu. Sevi nākotnē viņa redz kā inženieri vai arī profesionālu programmētāju. "Es daudz ko jau protu, bet vienmēr var piemācīties klāt," atzīst Anna Viktorija – viena no 100 "statistiskajiem tautiešiem". Meitene domā, ka nākotnē viņai klāsies labi, jo programmētāji aizvien ir pieprasīti – "cilvēku, kuri nodarbojas ar datorzinātnēm, paliek mazāk".

12 gadus vecā lielvārdiete Anna Viktorija Valaine par savu aizraušanos ar programmēšanuAnnija Petrova
Anna Viktorija stāsta, ka ar programmēšanu sāka nodarboties pirms trīs gadiem. "Es ar programmēšanu sāku nodarboties tādēļ, ka man vienmēr jau no bērna kājas patika datori un datorzinātnes kā tādas. Lielvārdē bija pulciņš, un es izvēlējos iet tajā, un man tas ļoti patīk." Tagad meitenei reizi nedēļā ir programmēšanas mācības, kas ilgst pusotru stundu.

"Mums skolotājs uzdod uzdevumus, kurus mēs pildām un kuri ir ļoti interesanti. Piemēram, mums ir iedota programma, mums ir jāatrod kļūda, kura jāsalabo, lai programma strādātu. Kā arī mums liek pašiem uztaisīt programmu. Mums iedod paraugu, un mums ir jāuztaisa pēc tā parauga pašiem sava programma," viņa stāsta.

Par projektu "Statistiskie tautieši"

Cik atklāts un laimīgs ir mūsu vidējais statistiskais tautietis. To Latvijas Radio Ziņu dienests un LSM.lv skaidro projektā "Statistiskie tautieši". Tie ir 100 unikāli cilvēkstāsti par "cilvēku parasto", kas stāsta arī, cik laimīgi viņi jūtas. Arī Tu vari ar viņiem salīdzināties? 

Anna Viktorija norāda, ka programmēšanas zinību apguvē daudz palīdzējis viņas tētis, kurš pēc profesijas ir elektriķis.

"Es skaidrotu programmēšanu kā valodu, ar kuru var uzprogrammēt datorus vai saites internetā, kā arī var programmēt robotus, kuri arī ir funkcionāli," sacīja meitene un piebilda, ka viņa jau daudz ko prot programmēšanā, taču labprāt uzlabotu savas prasmes.

Meitene atzīst, ka programmēšanā jāstrādā ļoti uzmanīgi. "Man sarežģīti ir visas tās pieturzīmes un iekavas [salikt]. Ja tu kaut vai vienu iekaviņu nepareizi, tad visa programma var nojukt un nekas nestrādā," viņa saka un piebilst, ka programmēšana ir visai "grūta lieta", bet ne ļoti grūta.

"Praktiski visur ir kodi, un tev tas viss ir jāmāk, tev ir jāraksta pašam ar roku, kas ir diezgan grūti, bet, ja tu ar laiku mācies, tas nav vispār tik grūti, tas ir diezgan saprotami."

Anna Viktorija atklāj, ka vecāki neiebilst, kad meitene sēž pie datora un nodarbojas ar programmēšanu. Pretēji ir tad, ja datorā spēlē spēlītes vai zīmē. "Tad viņi ir diezgan dusmīgi. Jo viņi domā, ka es savu laiku noniecinu. Man neliekas, ka tā ir noniecināšana.

Man liekas, ka spēles uzlabo arī veiklību, kā arī vispār loģisko domāšanu, jo ir, piemēram, spēles, kur tev jāizdomā plāns, kā to visu darīt, lai viss sanāktu labi. Tas arī notiek programmēšanā, jo tev jāizdomā, lai viss sanāktu ļoti labi," sprieda Anna Viktorija.

Viņa atzīst, ka lepojas ar to, ka apgūst programmēšanu. "Jo nav daudz meiteņu, kuras ir programmētājas, un es esmu kā tāds īpašs cilvēks," viņa nosaka.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Cilvēkstāsti
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt