Panorāma

Ukrainas karavīri slīpē prasmes cīņai pret iebrucējiem

Panorāma

Panorāma

Dziesmu svētku koristei piedzimst meita

Dzemdības ar vainagu galvā, saktu un tautastērpa zeķēm: kā koristei pasaulē nāca Dziesmu svētku mazulis

Šajos Dziesmu un deju svētkos pasaulei sevi pieteica viens Dziesmu svētku bērniņš – Anne Zvaigznīte. Viņas mamma ir Vidzemes Augstskolas un Valmieras jauniešu kultūras centra kora "Skan" dziedātāja. Helēna Zvaigznīte, ievērojot visas Dziesmu svētku bērnu dzimšanas labākās tradīcijas, Rīgas Dzemdību namā ieradās ar neatliekamo palīdzību – tieši no ģenerālmēģinājuma, tautastērpā un ar vainagu galvā.

Svētku virsdiriģente Aira Birziņa, kura otrdien apraudzīja mazulīti, to arī Annei novēlēja – kļūt par dziedātāju vai diriģenti.

Ar mātes pasi nošu grāmatā, tautastērpā un signālugunīm mirgojot – tā Annes mamma Helēna 9. jūlijā ieradās Rīgas Dzemdību namā. Tas, ka viņa ir no svētkiem, bija saprotams uzreiz. "Tur nevajadzēja teikt. Ar visu vainagu, saktu un adītajām zeķēm," stāstīja Helēna.

Dzemdībām sākoties, uztraukušās visas koristes, izņemot viņu pašu. "Nodziedājām ģenerālmēģinājumā, devāmies uz tramvaju, meitenes [teica] – paga, kas notika? Ūdeņi nogāja.

Es saglabāju mieru, meitenes vairāk satraucās, domāju, ka mierināšu tagad otrās altistes,

policisti izsauca Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienestu (NMPD)," atminējās Helēna.

Mammai tautastērpa zeķes palika kājās arī visu Annes dzimšanas laiku. Topošais tētis knapi paspēja atbraukt no Vidzemes, no Liepas, kur ģimene dzīvo.

"Trijos sagaidījām vīru, un piecos piedzima mūsu Zvaigznīte Anne," sacīja māmiņa.

Dziesmu svētku virsdiriģente Aira Birziņa pauda, ka varētu rīkot salidojumus svētku laikā dzimušajiem bērniņiem:  "Priecājos, ka atkal ir kāds mazulītis, kas ir Dziesmu svētku bērniņš. Gan jau, ka būs jārīko salidojumi." 

Savukārt Dziesmu un deju svētku izpilddirektore Daina Markova apbrīno sieviešu spēku.

"Es vienkārši apbrīnoju to spēku. Sievietēs ir spēks. Mammai un mazajai tādu pašu spēku vēlam!" sacīja Markova.

Raudzībnieki Annei atnesa dažādas dāvanas, arī pļavas puķu sēklas. "Šī bija dāvaniņa visiem koru diriģentiem. Varbūt mazā būs diriģente. Es smējos! Es vīram teicu – varbūt mēs atgriezīsimies pēc 30 gadiem, un būs Anne Zvaigznīte virsdiriģente," sacīja Helēna.

"Mēs novēlam gan Annes ģimenei daudz prieka, gan mazajai Annei – lai aug vesela, laimīga un liela dziedātāja," sacīja svētku izpilddirektore.

Helēna meitai novēlēja laimi un veselību: "Viss pārējais būs – mēs, mīloši vecāki, blakus un radinieki."

Pirms pieciem gadiem, kad Dziesmu svētku noslēguma koncertā skanēja Latvijas himna, ar skaļu brēcienu pasaulei sevi pieteica Sigvards. Citā dzemdību zālē pasaulē nāca Austra. Mazuļi, kuru mammas Rīgas Dzemdību namā ieradās no sava kora un skatītāju rindām. Tik bērniem bagāti svētki vēl nebija piedzīvoti! Nu Dziesmu svētku bērni ir paaugušies un svin savu piekto dzimšanas dienu. Tā atkal iekrīt tieši noslēguma koncerta laikā.

Rīgas Dzemdību nama pagalmā viņi satiekas – mamma Rita Sniedze ar meitu Austru un Līga Petrāne ar dēlu Sigvardu. Abi bērni dzima tieši Dziesmu svētku izskaņā. Līga dzemdību dēļ netika kopā ar kori dziedāt noslēguma koncertā. Bet Rita Dzemdību namā ieradās tieši no estrādes skatītāju rindām.

KONTEKSTS:

XXVII Vispārējie latviešu Dziesmu un XVII Deju svētki Rīgu pieskandināja no 2023. gada 30. jūnija līdz 9. jūlijam. Svētkus organizēja LNKC, kas ir Kultūras ministrijas padotībā esošā valsts iestāde.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti