VIDEO. Ārstēt pēc vācu medicīnas tradīcijām – kardiologa Roberta Federa stāsts

Roberts Feders ir kardiologs. Sākumā studēja Latvijā, tad devās uz Vāciju. Tur sanāca pavadīt veselus desmit gadus, kuru laikā apgūtas vācu medicīnas darba metodes. Un tagad iegūtās zināšanas tiek liktas lietā dzimtenē, LTV rubrikā "Dzīvei nav melnraksta" stāsta Roberts Feders.

Robertam vienmēr paticis, ka blakus ir stipri cilvēki, jo tie rada veselīgu konkurenci. Ir svarīgi, lai cilvēki dažādās sfērās ir labāki par viņu, tas rada stimulu attīstīties. Vācijā bija iespējas kāpt pa karjeras kāpnēm, tomēr kaut kādā brīdī ārsts sāka skatīties uz citiem izaicinājumiem.

"Ja tu tur ej tālāk pa karjeras kāpnēm, tad plus-mīnus tas ir zināms ceļš. Bet mani vilināja lietas, kas nav tik paredzamas, tāpēc atgriezos Latvijā," saka Roberts.

Roberts izveidoja savu praksi un sāka ārstēt pacientus tā, kā viņš grib – pēc vācu medicīnas tradīcijām. Gribēja dot iespēju Latvijas medicīnai attīstīties virzienā, kurā tā līdz šim nav gājusi. Nevis gudri pamācīt citus, bet darīt pats.

Kā saka kardiologs, medicīnā un ārstniecībā ir grūti atrast līdzvērtīgu profesiju, kur var būt tik interesanti visu laiku. Nav tā, ka pēc 10 gadiem apnīk, jo viss ir viens un tas pats. Medicīnā nekad nav viens un tas pats. Šajā profesijā ir interesanti pavadīt visu mūžu.

Lai skatītu šo resursu, mums ir nepieciešama jūsu piekrišana sīkdatnēm.
Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti