Panorāma

Rīgā tiekas Ziemeļvalstu un Baltijas ārlietu ministri

Panorāma

Līdzjutēji gavilē: Latvija cīnīsies par piekto vietu!

Kara mediķe Sarmīte Cīrule Ukrainā saņem ordeni

Kara mediķe Sarmīte Cīrule saņem ordeni Ukrainā

Septembrī aprit gads, kopš Latvijas māsa Sarmīte Cīrule dienu un nakti gatava glābt ievainotos Ukrainas frontē. Arī izņemt lodes, šūt brūces un mierināt tikai tā, kā spēj sieviete karā. Mediķe šajās dienās saņēmusi vairākus apbalvojumus, arī Ukrainas aizsardzības ministrijas ordeni. Sarmītei apbalvojumi piešķirti pēc tam, kad viņa pati tika smagi ievainota un kontuzēta Krievijas uzbrukuma laikā.

Rādot augsto apbalvojumu, Sarmīte kļūst emocionāla. Sprādziens pērn decembra beigās bija ļoti bīstams, viņas kolēģis pēc tā kļuvis par invalīdu. Sarmīte ilgi ārstējās.

"Ja godīgi saka, es joprojām nesaprotu, kā mēs toreiz izdzīvojām. Ēkas, kurā mēs atradāmies, vienkārši vairs nav. Manam kolēģim mugurpusē bija šķembu izdedzināti caurumi. Man bija smags smadzeņu satricinājums un kontūzija. Vēl arī šoferim un paramediķim bija nepieciešama ārstēšana. Es esmu emocionāli saviļņota, jo nav viegli runāt par šo ievainojumu. Tik daudzi cilvēki zaudēja dzīvību. Varbūt tā pompozi skan – es eju glābt Ukrainu. Bet es eju ielikt visu savu dvēselei un arī miesu. Un tas nozīmē arī tikt ievainotai," saka Sarmīte Cīrule.

24. septembrī apritēs gads, kopš Sarmīte devās uz Ukrainu. Šī gada laikā viņa glābusi neskaitāmus ievainotos, palīdzējusi civiliedzīvotājiem, kļuvusi par krustmāti ciematā dzimušai meitenītei un saņēmusi ordeni Latvijā. Tagad tam var pievienot Ukrainas ordeni, uz kura rakstīts "Par Ukrainas neatkarības kaujās izlietām asinīm".

Kara mediķei Sarmītei Cīrulei piešķirtais apbalvojums Ukrainā
Kara mediķei Sarmītei Cīrulei piešķirtais apbalvojums Ukrainā

"Paldies visiem Latvijas iedzīvotājiem, kas turpina mani atbalstīt, lai es varu šeit būt un palīdzēt karavīriem. Arī tiem, kas nokļūst evakuācijas mašīnās. Un paldies par aizlūgšanām. Un ir situācijas, kur es lūdzu, lai aizlūdz. Un Dievs ir bijis žēlīgs. Un paldies manai ģimenei, kura ļoti vēlas mani redzēt mājās, bet atļauj šeit būt!" sacīja mediķe.

Sarmīte šajās dienās saņēmusi arī ordeni "Brālis brālim", ko pasniedz ārvalstniekiem, kas karo par Ukrainu. Mediķe turpina darbu rotā un atzīst, ka visvairāk pietrūkst sēņošanas. Tāpat kā iespējas apsēsties pie ezera klusumā un mierā. Lai pamakšķerētu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti