VIDEO. Cilvēks sākumā ir jāmāca un tikai tad jāsoda. Liesmas Neipreisas stāsts

Liesma 26 gadus nostrādājusi Izglītības kvalitātes valsts dienestā. Viņa vienmēr uzskatījusi, ka vispirms cilvēks ir jāmāca, jādod iespēja laboties un tikai tad jāsoda. "Es šo dzīvi ļoti mīlu un esmu laimīga, ka esmu piedzimusi šajā laikā. Es nekad otram nedarīšu sliktu, bet centīšos vienmēr palīdzēt," Latvijas Televīzijas rubrikā "Dzīvei nav melnraksta" stāstīja Liesma Neipreisa.

Liesma sākotnēji strādājusi par mūzikas skolotāju Ķekavas bērnudārzā un piedzīvojusi lielu gandarījumu, sadarbojoties ar bērniem. Viņa nekad nav saņēmusi tik lielu atdevi par savu darbu citā vietā.

Tomēr dzīvē gadās pārmaiņas, Liesma sākusi strādāt Izglītības kvalitātes valsts dienestā, un viņai bijis svarīgi uzlabot izglītības kvalitāti. Viņas galvenais princips bijis atrast risinājumu, kas atbilst bērnu vajadzībām un interesēm, un vienmēr stāvēt bērnu un vecāku pusē. Liesma uzsvērusi, ka bērnu vajadzības un problēmas var būt sarežģītas un ka skolotāji bieži var nepareizi interpretēt situāciju, tomēr svarīgi ir rast risinājumus un atbalstīt bērnus. 

"Viņam kāds nodarīja pāri, viņam ļoti sāpēja sirsniņa, viņš izstāstīja mammai, un – kas par viņu cīnīsies, ja ne mamma? Es tām mammām aplaudēju. Tas nozīmē, ka tam bērnam ar mammu ir kontakts."

Izglītības kvalitātes celšana ir kopēja atbildība, un ir svarīgi strādāt kopā, lai sasniegtu mērķus.

Šobrīd Liesma darbojas Latvijas Senioru kopienu apvienībā, palīdz senioriem, atbildot uz jautājumiem zvanu centrā. Liesmai piemīt izteikta cilvēkmīlestība. Viņa atzina – iespējams, tas tādēļ, ka pašai bērnībā mīlestības trūcis.

Viņas darba uzdevumi ir izzināt senioru vajadzības, meklēt risinājumus un piedāvāt palīdzību, piemēram, organizējot ekskursijas, nodrošinot ar iekārtām vai sniedzot informāciju par dažādām iestādēm. Nereti gadās tādi seniori, kuri vienkārši grib parunāties.

"Kopumā es varētu pateikt, ka es esmu laimīgs cilvēks, un, ja vēl draugi atbalsta, tad vispār ideāli."

Lai skatītu šo resursu, mums ir nepieciešama jūsu piekrišana sīkdatnēm.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti