VIDEO: No mīlestības līdz piekaušanai – Lauras Vālodzes stāsts

"Es tajā pagalmā bļauju, un neviens man nepalīdz. Es bezpalīdzīgāka nekad neesmu jutusies. Tu esi sasista, tu esi asinīs, tu esi nospārdīta, tu sauc palīgā, un tavs bērns ir tur iekšā," ļoti atklātā sarunā rubrikai "Dzīvei nav melnraksta" stāsta 25 gadus vecā Laura Vālodze, kura spējusi izrauties no vardarbīgām attiecībām.

22 gadu vecumā jauniete iepazina savu topošo vīru. Sākumā viss izskatījās skaisti – ilgas sarunas, laika pavadīšana kopā. Bija mīlestības pilnas attiecības, kas pārtapa par laulību. Bet pēc tam, kad Laura palika stāvoklī, vīrieša attieksme krasi mainījās.

Sākās finansiāla, morāla un ļoti liela fiziskā vardarbība. Laulības laikā jau pēc dzemdībām sievietei ir bijuši trīs smadzeņu satricinājumi, lauzts deguns, vairākas šuves uz ķermeņa, pakausī izrauti mati. Divus mēnešus pēc bērna piedzimšanas Laura tika smagi piekauta. Bet dzīve mūžīgās bailēs par savu un sava bērna dzīvību lika viņai palikt pie varmākas, –  bija piesolīts izrēķināties, ja viņa mēģinās aiziet prom.

"Tas fakts, ka nesen esmu dzemdējusi un mājās atradās mazs bērns, viņu neapstādināja!" atceras Laura. Bet vardarbība iznāca no mājas sienām – jau draugu klātbūtnē Laurai nācās dzirdēt aizvainojumus un saņemt pļaukas. Draugi mēģināja paglābt, bet arī viņiem tika draudēts.

"No malas cilvēkiem ir viegli runāt par šo tēmu – ej prom! Kas ir – vai tu muļķe? Tev laikam patīk, ka tevi sit... Bet patiesībā no psiholoģiskā viedokļa nekas no tā nav viegli. Ar laiku tika domāts, ka esmu to pelnījusi, ka dzīvē neko nesasniegšu, dzīvoju bailēs un draudos."

 

Šobrīd Laurai izdevies aiziet no vardarbīgām attiecībām un sākt dzīvi no jauna. Laura cer, ka viņas dzīves stāsts spēs palīdzēt arī kādai citai sievietei, kura cieš no vardarbības un baidās aiziet prom.
 

"No tā visa morāli atiet ir ļoti grūti, ļoti! Izstāstīt pat to nevaru! Es saprotu katru sievieti, kura iet tam cauri! Kad atceros visas sišanas un pazemošanas, pat citu cilvēku priekšā, katru reizi, kad ir bijušas zilas acis, man slikti paliek!"

 

Tomēr Laurai grūti to visu atcerēties un viņa vēl dzīvo savu emociju cietumā. Bet draugu un kolēģu atbalsts palīdz. Un nu jau jauniete sāk uzstādīt sev mērķus un tiekties uz sapņu piepildīšanu. Šobrīd Lauras drošībai seko līdzi policija. Varmākam ir liegums tuvoties viņai.

Lai skatītu šo resursu, mums ir nepieciešama jūsu piekrišana sīkdatnēm.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti