Pasaules panorāma

(Zīmju valodā). Pasaules panorāma

Pasaules panorāma

Pasaules panorāma. Krievijas prezidentūra ANO drošības padomē. Vēlēšanas Bulgārijā

Ukraiņu karavīrs dzied latviešu tautasdziesmu

Ukraiņu karavīrs dzied latviešu tautasdziesmu «Tumsā gāju vakarā»

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

Latvijas Televīzijas filmēšanas grupa nesen vēstīja par zobārstu pāri, kas turpina strādāt Doneckas apgabala pilsētā Kramatorskā. Toreiz pie viņiem salabot zobus bija ieskrējis ukraiņu karavīrs Svjatoslavs Boiko.

Tobrīd viņš pildīja dienesta pienākumus pie Bahmutas, bet tagad jau ir citā kauju punktā Donbasā. Sarunas laikā par situāciju frontē izrādījās, ka viņš ir ukraiņu folkgrupas "Širokii lan" vokālists.

Grupas albumā "Mantra", kas tika laists klajā tieši pirms Krievijas iebrukuma sākuma, bija iekļauta arī latviešu tautasdziesma "Tumsā gāju vakarā", kuru Svjatoslavs dzied latviski.

"Pirms "lielā kara", tas ir līdz pagājušā gada 24. februārim, es biju mūziķis, folka rokgrupas "Širokii lan" vadītājs.

Grupa joprojām pastāv, taču mēs, gandrīz visi grupas dalībnieki, esam devušies karot," stāsta Svjatoslavs.

Ukraiņu grupa "Širokii lan" pirms Krievijas iebrukuma
Ukraiņu grupa "Širokii lan" pirms Krievijas iebrukuma

"Un tieši 2022. gada janvārī mums bija jaunā albuma "Mantra" prezentācija. Šajā albumā ir viena latviešu tautasdziesma "Tumsā gāju vakarā". To ierakstījām kā pateicību latviešu tautai par atbalstu un palīdzību mūsu cīņā – karā, kas turpinās jau kopš 2014. gada," saka Svjatoslavs.

"Mēs ierakstām to valstu tautasdziesmas, kuras mums palīdz. Tā ir mazākā uzmanības izpausme, ko varam izrādīt un tādējādi pateikties kā mūziķi. Pateikties cilvēkiem, tautai par atbalstu un palīdzību. Jo prezidenti savā starpā komunicē savā līmenī. Parlamenti un ministrijas sazinās savā līmenī.

Bet mēs kā vienkārši Ukrainas valsts pilsoņi šādā veidā izsakām pateicību vienkāršiem Latvijas pilsoņiem par palīdzību un atbalstu."

Uz jautājumu, kā viņam tik labi sanāk dziedāt latviski, Svjatoslavs atbild, ka tā droši vien ir prakse, muzikālā dzirde.

"Mēdz teikt, ka mūziķiem ir vieglāk iemācīties svešvalodas, jo vārdus atceramies pēc dzirdes. Fonētika, skaņa, valodas un runas melodija neaizmirstas. Un man ir viens draugs Latvijā, kurš ar man palīdzēja.

Viņu sauc Ingus, viņš ir no Rīgas. Viņš brīvprātīgi palīdz Ukrainai un armijai jau no 2014.gada. Viņš man palīdzēja iemācīties šīs konkrētās dziesmas vārdus. Palaboja, ja es kaut kur kaut ko nepareizi nodziedāju."

"Es apzinos, ka manā dziedāšanā ir akcents, bet lai ir – tas ir pat mīļi. Man bija vēlēšanās, man bija iedvesma, un ar grupu to izdarījām," stāsta Svjatoslavs.

"Pateicos latviešu tautai par palīdzību, par atbalstu mūsu kopīgajā karā. Esmu pārliecināts, ka tikai kopā mēs varam uzvarēt.

Mēs karojam nevis vienkārši pret Krieviju, mēs karojam pret impērisko ļaunumu, kas nāk ar pilnu spēku. Šis ir pēdējais karš. Kopā mēs uzvarēsim, pievarēsim ļaunumu. Šis ir viņu pēdējais gads. Paldies! Varoņiem slava!"

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti