Rīta Panorāma

Jauniešu kora balsis Ziemassvētku koncerti 22. reizi

Rīta Panorāma

Intervija ar Tomu Brici

Ziemassvētku sajūta kamielim mugurā

Zoodārzā «Rakši» Ziemassvētku sajūtu var noķert kamieļa mugurā 

Ņemot vērā sniega trūkumu, daudziem šogad ir grūti noķert Ziemassvētku sajūtu. Bet ir kāda vieta Latvijā, kur, neskatoties uz sniega neesamību, patiešām ir iespējams sajust Ziemassvētku garu - kamieļa mugurā.

Ir cilvēki, kas dodas Ziemassvētkus svinēt uz Ēģipti, bet arī Cēsu novada "Rakšos" var izbaudīt dienvidu Ziemassvētku noskaņu, sēžot kamielim mugurā.

"Rakšos" viss sākās pirms 15 gadiem, kad tika uzbūvēts viesu nams. Īpašnieki vienmēr domājuši, kā atšķirties no konkurentiem un saimniekot citādāk. Tāpēc tika nolemts sākt audzēt lamas, alpakas un kamieļus. 

"Pirmo reizi, kad es ieraudzīju alpaku, man bija bail viņai pieiet klāt," saka zoodārza "Rakši" saimniece Elija Krauze.

Sākotnēji biznesā uzsvars tika likts uz viesu namiem, uz dažādu izklaides pasākumu un sporta spēļu organizēšanu, bet tagad nu jau divus gadus "Rakši" ir kļuvuši par zoodārzu, kurā mitinās aptuveni 100 dzīvnieku. Tā ir kļuvusi par vietu nevis lieliem masu pasākumiem, bet par atpūtas bāzi ģimenēm ar bērniem dzīvnieku ielokā. Decembrī, nedēļas nogalēs, "Rakšos" valda īpaša rosība – ir gan rūķi, gan Ziemassvētku vecītis un saposušies dzīvnieki.

"Ģērbjas viņas labprāt. Protams, ir dažas cimperlīgākas. Lamiņām patīk, ka viņas izskatās skaisti, par to neprotestē. Mums ir arī skaisti izgreznots ēzelītis, kamielītis," stāsta  dzīvnieku trenere Gita. 

Ar draudzīgajiem dzīvniekiem apmeklētāji var izstaigāt kopīgi vairākus maršrutus, dodoties gan kājām, gan sēžot dzīvnieka mugurā, gan ērtie iekārtojoties ratos.  

"Lamas ir ļoti gatavas Ziemassvētkiem. No cilvēkiem viņas nebaidās, uzvedas mierīgi. Dzīvniekiem patīk pastaigāties.
Ir viens maršruts pārgājiens ar lamu. Otrs maršruts ir brauciens ēzeļa pajūgā, un trešais maršruts ir izjāde ar kamieli," stāsta "Rakšu" Ziemassvētku vecītis Andrejs.

Runājot par kamieļiem, tie "Rakšos" ir pavisam īpaši.

"Pirmos kamieļus atveda 2008. gadā. Tas ir Sultāns – viens no pirmajiem kamieļiem. Pirmais vienkupra kamielis ir Šakils – tas gaišais aizmugurē. Viņu atveda 2013. gadā. Tas ir pirmais vienkupra kamielis Baltijā," rāda Andrejs.

Izjāde ar kamieli ir īpašs pasākums mūsu klimata zonā. Savukārt pie lamām atļauts pat ieiet iekšā telpās un kopīgi nobildēties. Bet ekskursijas noslēgumā viesi var cienāties ar kamieļu piena pankūkām. "Rakši" ir parādījuši, ka arī ziemas mēnešos, atrodot īsto pieeju, iespējams piesaistīt tūristus. 

"Ja cilvēks ir radošs un uzņēmīgs un ja meklē atšķirīgo no pārējiem, tad ir ko darīt Latvijā. Man liekas, ka latvieši var visu," uzsver "Rakšu" saimniece Krauze.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Ceļošana
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti