Kā labāk dzīvot

Atpūtu laukos šovasar izvēlas individuālie ceļotāji. Pasākumu vietas mazāk pieprasītas

Kā labāk dzīvot

Viesojamies Āraišos. Iepazīstam interesantākos apskates objektus Vidzemē

Ir fantastisks laiks ceļošanai! Dodamies uz Zemgali

Zemgali šovasar apceļo arī lietuvieši, igauņi un somi

Zemgali tradicionāli dēvē par Latvijas maizes klēti, tomēr bez kultūraugu druvām tur ir arī liels skaits populāru un mazāk zināmu tūrisma apskates objektu un maršrutu. Ne velti Zemgali šovasar apmeklē ne tikai vietējie tūristi, bet arī lietuvieši, igauņi un somi, Latvijas Radio raidījumā “Kā labāk dzīvot” atklāja novada tūrisma jomas pārstāvji.

Zemgalē var gan uzzināt, kā saimnieko modernas lauku saimniecības, gan iepazīt kulināro mantojumu. Var apskatīt Livonijas ordeņu pilis un to, kas no tām palicis pāri. Arī baroka un klasicisma stila pilis Zemgalē ir atrodamas.

Uzņēmuma “Tērvetes vīni” saimniece Dace Laizāne stāstīja, ka vairums tūrisma objektu var atsākt darbu un viesu uzņēmēji par to ir ļoti priecīgi. Apskatīt Zemgali ierodas ne tikai vietējie ciemiņi, bet arī lietuvieši un igauņi.

"Grūtāk būs ziemu pārdzīvot, jo tūrisma sezona ir īsāka. Cerams, ka izdzīvosim un nākamā gada pavasarī vērsim durvis vaļā ar jaunu sparu," pauda Laizāne.

Uzņēmēja novērojusi, ka tūristi tagad dod priekšroku aktivitātēm, kas pieejamas brīvā dabā, nevis iekštelpās. Cilvēki labprāt apmeklē parkus, mazās saimniecības ar dzīvniekiem, dažādas degustācijas svaigā gaisā, kā arī retrītus un seminārus, kas notiek piemājas dārzā, nevis telpās.

Rundāles pils muzeja direktore Laura Lūse atzina, ka ar patiesu prieku vēro, kā vietējais tūrisms ir uzplaucis ar jaunu sparu. Viņa novērojusi, ka Latviju apskata ne tikai tuvākie kaimiņi igauņi un lietuvieši, bet arī somi.

"Baroka dārzs ar skaisti un krāšņi ziedošām rozēm šobrīd ir iecienītākais apskates objekts," par Rundāles pili stāstīja Lūse.

Kokneses uzņēmējs, viesu mājas "Divas upes" saimnieks Tomass Cīrulis atzina, ka nācies mainīt piedāvājumu, jo pirmajā sezonā galvenie viesi bija ārvalstnieki. Tagad piedāvājums ir orientēts vairāk uz vietējiem tūristiem.

Viesu namam nācies atdot vairākus tūkstošus, taču tas turpina strādāt, nemainot neko piedāvājumā. Protams, piesardzības režīmā, piebilda Cīrulis.

Viņš atzina, ka tagad situācija ir uzlabojusies un cilvēki brauc ciemos. Vasaras sezonā viesu namā ir uzsākta arī koncertu sērija.

Biedrības „RADI Jaunjelgavā” pārstāve Kristīne Kalēja stāstīja, ka rīt, 17. jūlijā, Jaunjelgavas tūrisma informācijas centrs atzīmēs mēneša jubileju. Turpmākās trīs dienas norisināsies Jaunjelgavas svētki „Magdalēnas svinības Fridrihštatē”.

Zemgalē, Mežotnes pagastā, atrodas mūziķa Igo izveidotais "Igo Mūzikas un mākslas centrs  Ceplis", kur vasarā aktīvi uzstājas arī pats saimnieks. Viesi uz centru braucot autobusiem, dažkārt tur piestājot arī laivotāji

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt