Latvijas dēkaiņi

Latvijas Dēkaiņi #48 - Elīna Baltskara

Latvijas dēkaiņi

Latvijas Dēkaiņi #50 - Intars Pavlovičs

Latvijas dēkaiņi #49 - Mārcis Nīmants

Viens pats Dolomītu kalnos Itālijā. Ar pieredzi slavenajā «Alta Via» maršrutā dalās Mārcis Nīmants

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

Covid-19 laikā programmētājs Mārcis Nīmants nolēma viens pats doties uz Dolomītu kalniem Itālijā, lai ietu "Alta Via No.1" maršrutu. Vientulībā kalnos pavadot piecas dienas un noejot 70 kilometru, jaunietis "Radio Naba" raidījumā "Latvijas dēkaiņi" secināja, ka Covid-19 pandēmijas laiks ir bijis piemērotākais, lai to paveiktu. 

Mārcis vienmēr bijis aktīvs jaunietis, kas aizraujas ar ceļošanu. Bakalaura studiju laikā jaunietis apguvis dažādus ceļošanas trikus, piemēram, kā gatavot siltas maltītes uz metāla skārdenes.

"Līdz šim brīdim neesmu tūrisma preču veikalā pircis plītiņu, jo var taču to uztaisīt no kolas bundžiņas," atzina Mārcis. 

"Vienkārši pārgriez kolas bundžiņu uz pusēm, uztaisi ar nazi no sāniem atveres, pa kurām nāks liesmas ārā. Aizej uz aptieku, vismaz Itālijā var notikt spirtu aptiekā, ielej iekšā, aizdedzini, un litru ūdens var uzvārīt astoņu minūšu laikā," viņš skaidroja. 

Lai gan vairumam Covid-19 pandēmija traucējusi, Mārcis atzina, ka tikai tās dēļ viņam izdevies izbaudīt mazāku cilvēku plūsmu, kā arī tikai mēnesi iepriekš rezervēt naktsmājas, kas parasti uz vasaras sezonu tiek rezervētas jau janvārī.

"Bija Covid-19 laiks, kas šķita, ka varbūt nav pats piemērotākais brīdis ceļot, bet tas izrādījās pats labākais laiks, lai dotos šajā pārgājienā," viņš secināja. 

Mārcim šis nebija pirmais pārgājiens kalnos, bet tā bija pirmā reize vienam pašam tik tālu. Ņemot vērā, ka atvaļinājums bija tikai nedēļu, ceļā tika pavadītas piecas dienas, noejot apmēram 70 kilometru posmu no slavenā "Alta Via No.1" maršruta no Lago di Braies līdz La Pissa, kas kopumā ir 120 kilometru garš. 

"Līdz šim es biju ceļojis tikai tā, ka palieku kādā hostelī, pastaigāju vienu dienu kalnos, tad atgriežos hostelī, tad pastaigāju kaut kur citur, bet šis bija tāds maršruts ārpus civilizācijas," atzina ceļotājs. 

Katru nakti viņš nakšņoja kādā citā kalnu mājiņā, kas to interjera iekārtojuma un divstāvu gultu dēļ līdzinājās kojām. Naktsmāju rezervēšana gan nav bijis vienkāršs process. 

"Tām naktsmājām nereti nav mājaslapas, tu vispār nezini, cik tās maksā, vai tās ir pieejamas. Labākajā gadījumā ir e-pasts, kur uzrakstīt, bet bija arī tādas, kurām zvani, prasi par pieejamību, bet tur neviens nerunā angliski," stāstīja Mārcis. 

"Tad meklē kādu, kas runā angliski, un veic rezervāciju pa telefonu, bet nekas neatnāk uz e-pastu – tu nezini, vai tajā vakarā, tajā kalnu mājā ierodoties, viņi būs atcerējušies par tevi," viņš turpināja. 

Par spīti bažām un tam, ka izvēlētais maršruts ir viena no vispopulārākajām takām pasaulē, rezervēt kalnu namiņus un nakšņot tajos izdevās veiksmīgi. Mārcis atklāja, ka viņam patīk iet ātri, tāpēc bieži vien dienā ieplānotie kilometri tika noieti jau līdz diviem, trijiem dienā. Tad vientulība kalnu namiņā mudināja iepazīties ar citiem ceļotājiem.

Daloties ar savu pieredzi, ceļotājs norādīja, ka vissvarīgākais kalnu pārgājienos ir kārtīgi pārgājienu apavi, pilieni ūdens attīrīšanai, nepaņemt par daudz mantu un uzkodu batoniņi pusdienām. Vienmēr noder līdzi paņemt arī vairākus zeķu pārus, lai kājas vienmēr būtu sausas. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti