Velotūristiem Latvija skaista, bet ne vienmēr ar kvalitatīvu infrastruktūru

Kaut arī Latvijā nav vienotas statistikas par velotūristu daudzumu, nozares speciālisti uzskata, ka to skaits palielinās. Taču vienlaikus atzīst, ka joprojām nevar ar drošu sirdi aicināt ārvalstu velotūristus uz Latviju.

Latvija ir skaista un pievilcīga zeme – tā atzīst ne tikai ārvalstu tūristi, bet arī Latvijas tūrisma speciālisti. Tomēr ar to vien nepietiek. Izrādās, ka apmeklēt Latviju ārvalstu velotūristiem atbildīgie par nozari iesaka piesardzīgi.

Galvenās problēmas ir nesakārtotā infrastruktūra, sliktie ceļi, kuru dēļ nevar garantēt velotūristu drošību.

“Bieži neesam atraduši kopīgu valodu, kas atbild par ceļa infrastruktūras attīstību; tā ir lieta, kas šobrīd kopīgi jārisina,” norāda Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras Tūrisma departamenta direktore Inese Šīrava.

Latvijā nevar runāt par vienotu velotūrisma attīstību, jo gan veloinfrastruktūras uzlabošanai, gan maršrutu izveidei galvenokārt tiek piesaistīti dažādu Eiropas fondu līdzekļi, kuri paredzēti konkrētām teritorijām. Tāpēc arī reģionos šai jomā ir nevienmērīga attīstība. Visaktīvākie reģioni ir Vidzeme un Kurzeme, kuros ir gan visvairāk velomaršrutu, gan inovāciju.

“Vidzemē mēs esam sākuši jaunu projektu, kas vērsts uz bijušo dzelzceļa līniju attīstību. Šī ir izplatīta prakse Spānijā, iespēja izveidot nepārtrauktu maršrutu, kur nav mašīnas, bet tie ir labi ģimenēm ar bērniem,” norāda Vidzemes tūrisma asociācijas pārstāvis Jānis Sijāts.

Kuldīga ir vieta, kur jau desmito reizi pēc kārtas notika lielākais nekomerciālais velofestivāls Latvijā. Tāpēc te tika rīkota arī pirmā nacionālā velotūrismam veltītā konference, kurā tika runāts ne tikai par jaunākajiem sasniegumiem, bet arī apkopotas nozares attīstības problēmas. 

Vienīgais dokuments, kas regulē velotūrismu un velotransportu Latvijā, ir Latvijas Velotransporta attīstības programma, kuras darbības laiks ir beidzies pirms diviem gadiem, bet jaunu dokumentu nav. Tāpēc konferences noslēgumā tika apkopotas problēmas un ieteikumi, kas tiks iesniegti  Satiksmes ministrijā, lai uzlabotu velosatiksmes un velotūrisma attīstību.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Ceļošana
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti