Vairāki simti tūristi spiesti uzkavēties zudušajā inku pilsētā Maču Pikču

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 8 gadiem.

Vairākiem simtiem tūristu slavenās Maču Pikču zudušās pilsētas apmeklēšana noslēgusies ar nepatīkamām neērtībām. Cilvēki spiesti uzturēties kalna pakājē, jo ceļu atpakaļ nobloķējuši protestētāji. Viņi nav apmierināti ar valdības plāniem privatizēt daudzas no Peru arheoloģiskajām vietām. Pašu Maču Pikču gan šie plāni neskars. 

Maču Pikču jeb vecais kalns ir inku impērijas laika cietoksnis, kas iekļauts moderno septiņu pasaules brīnumu sarakstā, taču tā vecums mērāms gadsimtos. Inki to uzcēla gandrīz divarpus kilometru augstumā ap 1450.gadu, taču tas nenoskaidrotu iemeslu dēļ tika pamests un tāds bija arī tad, kad pusgadsimtu vēlāk ieradās spāņu konkistadori. Daži vēsturnieki uzskata, ka Maču Pikču kalpoja kā patvēruma vieta seniem inku valdniekiem, citi to saista ar reliģiskajiem rituāliem. Lai vai kā, pašlaik šī vieta kļuvusi par vienu no atpazīstamākajiem Latīņamerikas arheoloģiskajiem pieminekļiem un par vienu no galvenajām tūristu apmeklētajām vietām Peru.

"Maču Pikču ir ļoti skaists pierādījums inku izdomai, un nav brīnums, ka tas kļuvis par populārāko tūristu galamērķi Peru. Pērn šeit ieradās vairāk nekā miljons tūristu, šogad būs aptuveni tikpat.

Dienā šo vietu apmeklē ap četriem tūkstošiem cilvēku un mēs pat ceram, ka šis skaitlis būtiski neaugs, jo ļoti svarīga ir šīs vietas saglabāšana un pārliecināšanās, ka nekas netiek nodarīts šim vēstures un arhitektūras piemineklim," vērtē Maču Pikču arheoloģiskā parka direktors Fernando Astete.

Peru tūrisma ministrija skaidro, ka vidējais tūrists, kas apmeklē Maču Pikču, ir persona zem 40 gadu vecuma, kas vidēji iztērē tūkstoš dolārus, uzturoties valstī. Taču tas gan arī atkarīgs no izcelsmes valsts, piemēram, briti tērējot pat divarpus tūkstošus, savukārt japāņi – tikai 350. Jebkurā gadījumā tās ir labas ziņas vietējiem iedzīvotājiem. "Tūristi ļoti labprāt iegādājas ar rokām radītas, autentiskas lietas, taču, protams, galvenokārt viņi ir šeit skaisto skatu dēļ," stāsta vietējais amatnieks Aurelio.

"Šī vieta ir patiesi maģiska! Kad pirmo reizi ieraudzīju Maču Pikču, es apraudājos! Un tagad jau atkal raudu! Šī vieta ir tik skaista!" priecājas tūriste Regīna no ASV.

UNESCO iekļāva Maču Pikču pasaules kultūras mantojuma sarakstā 1983.gadā. Tas vietu padarīja vēl slavenāku, kā arī piesaistīja būtisku finansējumu tās uzturēšanā.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti