Dienas ziņas

Polija atbild Krievijai ar ābolu ēšanu

Dienas ziņas

Bauskā atklāj pieminekli Vilim Plūdonim

Turpmāk par Jelgavas pils apmeklējumu būs jāmaksā

Turpmāk par Jelgavas pils apmeklējumu būs jāmaksā

Viens no iecienītākajiem tūristu galamērķiem Jelgavā ir arhitekta Bartolomeo Rastrelli celtā pils, kurā pašlaik atrodas Latvijas Lauksaimniecības universitāte (LLU). Līdz šim baudīt vēsturisko gaisotni un izpētīt pils vēsturi tūristi varēja bez maksas,  bet no 1.augusta par pils apmeklējumu jāšķiras no diviem eiro. Jaunā kārtība ieviesta, jo turpmāk pils durvis apmeklētājiem būs atvērtas arī sestdienās.

Vispopulārākais tūrisma objekts Jelgavā ir Sv. Trīsvienības baznīcas tornis, kur dienā iegriežas vidēji simts apmeklētāju. Tūristu iecienīta vieta ir arī lielākais arhitektūras piemineklis Baltijā - Jelgavas pils.

Līdz šim Kurzemes hercoga rezidence bija apskatāma bez maksas, bet no piektdienas gan ir ieviesta ieejas maksa. „Tiem, kas ir ieradušies tūrisma nolūkos, lai apskatītu pili un izbaudītu šīs vietas atmosfēru, ir jāšķiras no diviem eiro pieaugušajiem un viena eiro skolēniem. Izmaiņas saistītas ar to, ka mēs vēlamies būt pieejamāki indivuālajiem tūristiem, kas šeit ierodas sestdienās,” skaidro LLU sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja Sandra Grigorjeva.

Līdz šim pils bija atvērta tikai darba dienās, bet sestdienās pils vēsturi iepazīt varēja vien iepriekš pieteiktas tūristu grupas. Tagad brīvdienā šeit varēs iegriezties ikviens, bet jāmaksā būs arī tiem, kuri uz muzeju dosies darba dienās.

Jelgavā satiktie tūristi no Igaunijas teic, ka viņu plānus maksa par ieeju pilī neizmainīs, jo salīdzinot ar pašmāju muzejiem, tas neesot dārgi. „Divi eiro mūsdienās man nešķiet pārāk dārgi. Apmeklējot jebkuru valsti Eiropā, bez maksas vairs neko nevar dabūt,” saka tūriste no Tartu Helli.

Arī uzrunātie jelgavnieki neiebilst pret jauno kārtību, vien cer, ka iekasētā nauda tiks ieguldīta pils restaurēšanā. „Katru dienu jau neejam uz turieni. Ja vienreiz gadā tur sadūšojas aiziet, tad jau var arī atdot tos divus eiro,” saka pilsētnieks Jānis. Arī Mārīte tam piekrīt: „Es uzskatu, ka tas ir normāli par kaut ko maksāt, ja tas ir vērsts uz atjaunošanas darbiem.”

Pirmais mēnesis ir izmēģinājuma laiks, un, ja apmeklētāju plūsma strauji nesamazināsies, turpmāk ieeja pilī par maksu būs no 31.maija līdz 31.augustam, bet ziemas periodā pils apmeklējums atkal kļūs bezmaksas.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti