Dienas ziņas

Diskutē par tūrisma nozares attīstību

Dienas ziņas

Ministru kabinetā iededz Latvijā pirmo viedegli

Bauskā izvērtē aizvadīto tūrisma sezonu

Tūristu vilināšanai Bauska rīkos festivālus un veidos maršrutu par ebreju vēsturi

Šovasar Bauskā vairāk viesu iegriezušies kādā no 200 apskates objektiem, bet sarucis to tūristu skaits, kuri izmantojuši naktsmītnes. Lai plašākas iespējas pavērtos ēdināšanas uzņēmumiem un viesu mājām, baušķenieki iecerējuši turpmāk vairāk pievērsties arī dažādu festivālu organizēšanai.

Rundāles pils ar vairāk nekā 235 000 apmeklētāju jau tradicionāli ir viens no 10 tūristu iecienītākajiem galamērķiem Latvijā. Bauskas apkaimē otra populārākā ir Bauskas pils, kur gadā iegriežas  ap 170 000 viesu. Krietni mazāki statistikas skaitļi ir nelielajiem apskates objektiem, tomēr aizvadītā sezona esot uzskatāma par veiksmīgu.

„Vidēji ir bijis neliels pieaugums atkarībā no objektiem, bet 5% pieaugums apskates  objektos ir saglabājies. Naktsmītnēs ir dažādi, ir arī tādas, kur ir kritums no 5-10%, bet vidēji varētu teikt, ka iepriekšējā gada līmenī,” skaidro Bauskas Tūrisma informācijas centra vadītāja Inese Turkupole-Zilpure.

Lai gan šogad biežāk Bauskas puses tūrisma objektos iegriezušies viesi no Igaunijas, jau tradicionāli visvairāk apmeklētāju ir no kaimiņvalsts Lietuvas, ar ko nākamajā gadā Bauskas muzejs plāno izveidot plašāku sadarbību.

„Mūsu muzejā ir pētījums par ebreju vēsturi Bauskā, un ļoti daudz brauc ebreju pēcteči. Viņi brauc pētīt savas saknes, un mēs esam nonākuši tik tālu, ka mums ir piedāvājums no Viļņas tūrisma firmas veidot īpašu maršrutu pa ebreju pēdām Bauskā un apkārtnē,” atzīst Bauskas muzeja direktore Baiba Šulce.

Tūrisma operatoriem, kuri piedāvā arī naktsmītnes, joprojām svarīgi ir ne vien izveidot interesantu programmu, bet arī ekonomisku piedāvājumu. „Cilvēki tomēr meklē kaut ko neparastu, neizbaudītu. Lai būtu savādāk nekā citur, bet, protams, pēc tam uzreiz nāk cena,” piezīmē Mazmežotnes muižas vadītāja Iveta Burkāne.

Nākamgad baušķenieki iecerējuši organizēt vēl vairāk dažnedažādus festivālus, kas palielinātu apmeklētāju skaitu arī ēdināšanas uzņēmumiem un naktsmītnēm, bet nākotnes vīzija esot kļūt par galveno festivālu pilsētu visā Latvijā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Ceļošana
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti