Svētku periodā viesnīcām prognozē teju 90% noslodzi

Rīga Ziemassvētku un gadu mijas laikā ir iecienīts galamērķis, līdz ar to šajā periodā galvaspilsētas viesnīcām ir pļaujas laiks. Tās rezervācijas no ārvalstu tūristiem sāk saņemt jau no oktobra, bet, tuvojoties svētiem, naktsmītņu noslogojums ievērojami pieaug.

Latvijas Viesnīcu un restorānu asociācijas prezidents Jānis Pinnis par viesnīcu noslodzi svētku laikāLinda Zalāne

  Kopumā Rīgā ir desmit tūkstoši viesnīcu numuriņu, kas lielāku pasākumu, piemēram, nozīmīgu koncertu laikā visi tiek aizņemti. Līdzīga situācija ir arī Ziemassvētku periodā.

  Par to, kāda patlaban ir viesnīcu noslodze un kāda prognoze par pieprasījuma pieaugumu svētku laikā, stāsta Latvijas Viesnīcu un restorānu asociācijas prezidents Jānis Pinnis.

  “Pirms svētkiem, jau šobrīd, tā noslodze ir ap 60%, iespējams, drusciņ vairāk, bet savukārt pašā svētku laikā tie jau ir 80 %, un, tuvojoties gadu mijai, tas jau tuvojas pat 90%,” skaidro Jānis Pinnis.

  Viņš uzsver – jau sākot ar oktobri, ļoti intensīvi sāk pieaugt rezervāciju skaits.

  “Ja mēs salīdzinām ar pagājušo gadu, kas bija simtgades gads, nu tad īsti lielu pārsteigumu, protams, nav šajā svētku laikā,” norāda Pinnis.

  Pinnis arī stāsta, ka svētku periodā līdz janvāra pirmajai nedēļai viesu no Krievijas ir visvairāk.

  “Krievijas īpatsvars pēc atsevišķu viesnīcu datiem pat ir palielinājies, salīdzinot ar pagājušo gadu,” atklāj Pinnis. “Nu un tad savukārt pārējais īpatsvars jau ir mūsu tuvējās kaimiņvalstis – Lietuva, Igaunija, Skandināvija, Lielbritānija.”

  Katra no kaimiņvalstīm veidojot ap 5-7 % no kopējā tirgus.

  “Pie mums ir ērti, droši un patīkami pavadīt laiku, ir jauks piedāvājums – gan kultūras piedāvājums, gan restorāni – tas ir tas, ko arī visi viesi atzīmē savās anketās, kad mēs analizējam un skatāmies,” piebilst Pinnis.

  Kļūda rakstā?

  Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Ceļošana
  Dzīve & Stils
  Jaunākie
  Interesanti