Dienas ziņas

Pašvaldības uzņēmums bankrota priekšā

Dienas ziņas

Pēc žurnālistu domām, samits nav nesis gaidīto

Šogad vēl neievieš iebraukšanas maksu uz Papi un Nidu

Šogad iebraukšanas maksas Papē un Nidā vēl nebūs

Šogad iebraukšanas maksas Rucavas pagasta Papē un Nidā, kas ir īpaša režīma zonas, vēl nebūs.

Saskaņā ar Rucavas novada teritorijas plānojumu, īpašā režīma zona noteikta divos atpūtnieku iecienītos piekrastes ciemos – Papē un Nidā. Lai mazinātu tūristu pieplūduma radīto negatīvo  ietekmi neskartajā dabā un veicinātu infrastruktūras attīstību, pašvaldībai ir tiesības  ieviest sezonālās iebraukšanas maksu. Pirms gada tika teikts, ka šajā sezonā par iebraukšanu piekrastē būs jāmaksā, tika izveidota darba grupa, taču ieceres iegulušas plauktos un nauda ripo garām domes kasei.

Lai izsvērtu plusus un mīnusus par maksas noteikšanu iebraukšanai piekrastes zonā Papes un Nidas ciemos, pirms pusotra gada tika izveidota darba grupa, kura savu darbību jau pabeigusi.

Galvenais guvums - divi pieredzes braucieni uz Jūrmalu un Neringu Kuršu jomā, apzināts arī tehniskais risinājums par iespējamiem maksas iekasēšanas veidiem. Taču šobrīd tas arī palicis runu un papīru līmenī.

"Līdz domes sēdei šis jautājums vēl nav nonācis. Tas ir skatīts Attīstības komitejā. Ir bijušas prezentācijas aparātiem, caur kuriem iekasēt iebraukšanas maksu," saka Rucavas novada domes priekšsēdētāja Irēna Šuste.

Neizlēmība no deputātu puses esot galvenais bremzējošais faktors, uzskata viens no darba grupas pārstāvjiem Guntis Rolis. Kā liecinot aptuvenās aplēses, tad sezonas laikā no iebraukšanas nodevām īpašā režīma zonā būtu iespējams iekasēt ap 100 000 eiro. To savukārt varētu ieguldīt piekrastes infrastruktūras attīstībā.

"Tie cipari ir ļoti pārliecinoši. Es ieteiktu kādu naudu veltīt ekspertu pētījumam, ja ir vajadzība, ja grib pārliecināties [par nepieciešamību ieviest maksu]. (..) Manuprāt, šo gadu esam pazaudējuši," norādīja Rolis.

Papes virzienā sezonas laikā lielāko automašīnu plūsmu veido lietuvieši, palielinoties arī ceļotāju skaits no Latvijas, Vācijas un Nīderlandes. Rucavas novada tūrisma speciāliste Dace Mieme uzskata, ka tā būtu normāla prakse, ja par iebraukšanu piekrastes zonā tiktu iekasēta simboliska samaksa. "Mēs nevaram šobrīd iekasēt naudu ne par ko, jo kāds ir ceļš? To mēs nevaram uzlikt par maksas ceļu, tad arī galā ir jābūt konkrētam piedāvājumam," uzsver Mieme.

Par to, ko darīt ar Papes ceļu, kas ir valsts īpašums un kas dara raizes autobraucējiem, Rucavas dome vēl nav pieņēmusi lēmumu. Šovasar tiekot plānots veikt satiksmes intensitātes mērījumus, kas ļaušot precizēt iespējamos ieņēmumus un izdevumus no maksas iekasēšanas, kas varētu tikt īstenota nākamajā gadā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Ceļošana
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti