Slavenais Lohnesa nezvērs varētu būt liels zutis

Mītiskais nezvērs, kurš, iespējams, dzīvo Lohnesa ezerā Skotijā, varētu būt liels zutis. Šādu versiju zinātnieki izvirzīja pēc ūdenī atrastajām DNS daļiņām. 

“Tas varētu būt liels zutis vai tam līdzīgs radījums. Tomēr mēs arī nevaram apstiprināt  šo versiju. Mēs varam vienīgi apgalvot, ka esam ūdenī atraduši zušu DNS. Šādos gadījumos ir nenoteiktība, vienmēr ir nenoteiktība, ja netiek atrasts kaut kas tāds, kas dod spēcīgu pozitīvu rezultātu," paudis profesors Neils Gemmels.

Jaunzēlandes zinātnieku uzdevums bija izpētīt Lohnesa ezera floru un faunu, taču lielāko sabiedrības uzmanību izpelnījās versijas pārbaude par iespējamo nezvēru. Senas leģendas vēsta par liela aizvēsturiska dzīvnieka eksistenci, bet pēdējos simts gados iegūtas arī vairākas  interesantas fotogrāfijas, kurās, iespējams, redzams vienas no dinozauru sugām pleziozauru – īpatnis. Pētnieki ieguva 250 ūdens paraugus dažādās ezera daļās, analizēja tajā atrasto ģenētisko  materiālu un secināja, ka ezerā nedzīvo lieli dzīvnieki un zivis, tostarp laši, haizivis vai sami.

Taču ir iegūtas liecības par veselīgu zušu populāciju, un šīs zivis ezerā sasniedzot lielu izmēru. Tomēr jaunais pētījums nav mazinājis nezvēra meklētāju entuziasmu, un viņi sola turpināt novērojumus. Savukārt vietējie iedzīvotāji leģendu aktīvi izmanto, lai veicinātu tūrisma biznesu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Ceļošana
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti