Dienas ziņas

Notikumu pagalms «Pulsēta»

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Liepājā tapis «Siļķu brāķa noslēpums»

«Siļķu brāķa noslēpums» – jauns tūrisma objekts Liepājā

Šonedēļ vienā no Liepājas vecākajiem spīķeriem – 17. gadsimtā celtā noliktavā tika atklāts jauns tūrisma objekts - “Siļķu brāķa noslēpums”, kas atraktīvā veidā piedāvā izzināt atsevišķas Liepājas vēstures lappuses. Apmeklētāji var gūt ieskatu ne tikai siļķu brāķēšanas jeb šķirošanas procesā, bet arī uzzināt, ko vēl pirms 100 gadiem ražoja Liepājā, kā tajā laikā pilsētniekus izklaidēja vietējā cirka trupa un daudzus citus stāstus.

«Siļķu brāķa noslēpums» – jauns tūrisma objekts LiepājāInga Ozola

1690. gadā Liepājas centrā uzceltā noliktava senatnē izmantota dažādu preču uzglabāšanai. Tā kā tuvumā tolaik bijis zivju tirgus, daži gidi sliecas domāt, ka šeit tirgotāji novietojuši arī siļķu mucas.

 “Zivis bija viena no ejošākajām precēm. Protams, ne svaigā veidā, bet sālītas siļķes,” stāstīja Liepājas gids Andis Lācis.

Tieši iedvesmojoties no Anda stāstiem par Liepājas vēsturi, viņa meitai uzņēmējai Ievai Lācei radās ideja izveidot jaunu tūrisma piedāvājumu “Siļķu brāķa noslēpums”. Vecā spīķera apmeklētāji nokļūst zivju brāķētavā jeb šķirotavā, kur var uzzināt, kāda veida zivis atlasīja eksportam, kādas – vietējam tirgum, var izmēģināt spēkus dažādu jūrnieku mezglu siešanā, kā arī iesaistīties citās gidu piedāvātās aktivitātēs.

“Esam radījuši leģendu stundas garumā, kur ir dažādas aktivitātes, gids izstāsta notikumus, kas bijuši 100 gadu laikā, pieskaroties Liepājas tēmām – vējam, jūrai, cirkam, noslēpumiem, zivīm. Izstāsta to stāstu, un pa vidu ir dažādi uzdevumi,” stāstīja tūrisma aktivitātes veidotāja Lāce, piebilstot, ka viss izveidots trīs nedēļās.

“Siļķu brāķa noslēpums” ir viens no deviņiem projektiem, kas saņēma atbalstu Liepājas domes šogad izsludinātajā līdzfinansējuma konkursā maziem un vidējiem tūrisma jomas uzņēmumiem.

Konkursa mērķis bija atbalstīt šogad ārkārtas situācijas laikā cietušo nozari, kopumā jaunu ideju realizācijai atvēlot nedaudz vairāk kā 80 tūkstošus eiro. “Siļķu brāķim” piešķirtā finansējuma apmērs ir nepilni 14 tūkstoši.

 “Mums ir milzīgs prieks un lepnums, ka mums strādā visi uzņēmumi. Tas ir milzīgs ieguvums, pārdzīvojot šo vājprātu, un šī joma vēl ilgi neattapsies. Normālā līmenī mums tie uzņēmēji strādā, plus vēl nākuši klāt vismaz 13 jauni uzņēmumi. Projektus vērtējot, šis bija viens no tādiem spilgtajiem,” pauda SIA „Liepājas reģiona tūrisma informācijas birojs” vadītāja Inta Šoriņa.

Atbilstoši projektam paredzēts, ka “Siļķu brāķa noslēpums” senajā spīķerī darbosies tikai turpmākos četrus mēnešus. “Varbūt, ka šī ekspozīcija sāk dzīvot savu Liepājas dzīvi, varbūt pārvietosies uz citām telpām, bet varbūt tas bija tikai mirklis, ko izbaudīt un ielikt komatu Liepājas vēsturē,” sprieda aktivitātes veidotāja Lāce.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Ceļošana
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti