Sadaļas Sadaļas

Dienas ziņas

Krievvalodīgie vēlas apgūt latviešu valodu

Dienas ziņas

Latgalē plāno mazināt sociālo institūciju skaitu

Latgale piekto gadu sevi prezentē Sanktpēterburgā

Sanktpēterburgā prezentē Latgales amatnieku un mājražotāju labumus

Sanktpēterburgā, Krievijā, aizvadīts jau piektais Latgales kultūras festivāls. Kirova Centrālajā kultūras un atpūtas parkā Sanktpēterburgas iedzīvotāji divas dienas tika iepazīstināti ar Latgales kultūru, amatnieku,  mājražotāju un tūrisma piedāvājumu. 

Šogad laika apstākļi festivāla dalībniekus nelutināja, un tas ietekmēja arī apmeklētāju skaitu. Taču tie, kuri iepazina Latgales viesmīlību, devās projām ar pozitīviem iespaidiem un vēlmi pašu acīm redzēt, kā dzīvo Latgalē.

Latgaliešus Sanktpēterburgā šogad sagaidīja vējains un apmācies laiks. Tomēr tas nebija iemesls, lai piektajā Latgales kultūras festivālā neskanētu dziesmas, nebūtu cilvēku un atmosfēras kā Latgalē – viesmīlīgas un draudzīgas.

 "Latgales dienās" Sanktpēterburgā jau piekto reizi vietējiem iedzīvotājiem bija iespēja iepazīt Latgali, tās cilvēkus un viņu darbu, īpaši lielā cieņā gadu no gada ir Latgales pašmāju gatavotie produkti.

"Latgales dienas" katru gadu notiek Kirova vārdā nosauktajā Sanktpēterburgas centrālajā kultūras un atpūtas parkā, kas ir viena no iecienītākajām vietējo atpūtas vietām. Kāds no festivāla apmeklētājiem sajust Latgali Krievijā bija ieradies ne pirmo reizi. Citiem, tā bija vien nejauša, bet patīkama pirmā satikšanās.

"Mēs zinājām, ka būs tirgus, bet, ka latviešu... Pamēģinājām pankūkas latviešu. Es nopirku latviešu sieru, ļoti patīk, lieliski, viss patīk. Ļoti labas nacionālās dziesmas, ļoti līdzīgas krievu," sprieda Sanktpēterburgas iedzīvotāji Jūlija Grecka un Ruslans Kotļevs.

"Nopirkām vīnu, skatījāmies sieru, to vēl neesam izvēlējušies. Vispār viss ir ļoti garšīgi. Mēs esam jums pateicīgi, ka jūs atbraucāt," teica Sanktpēterburga iedzīvotāja Tatjana Čumičova.

Tikmēr Sanktpēterburgas iedzīvotāja Irina Makarova atzina: "Nākam jau ceturto reizi. Katru gadu sekojam līdzi, lai zinātu, kad jūs brauksit. Lai obligāti nāktu, lai nepalaistu garām. (..) [Patīk] viss, mēs bērnībā bijām Latgalē, esam pieraduši, patīk mūzika, dejas, kultūra ēdieni, viss."

Latgales kultūras festivāla mērķis ir, pirmkārt, stāstīt cilvēkiem par Latgali un tās tūrisma piedāvājumu, otrkārt, klātienē tiekoties, mazināt izveidotos pieņēmumus par Latviju.

"Negatīvisms ir, lai gan savstarpējā komunikācijā, tiekoties un runājot, viss ir labi, bet no televizora programmām ir nianses. (..) Reizēm ne tā dažādas lietas, notikumi tiek skaidroti," atzina Sanktpēterburgas iedzīvotājs Igors Masaļskis.

"Jo vairāk mēs kontaktējamies, jo labāk saprotam, ka Latvija nav kļuvusi ne sliktāka, ne nožēlojamāka, ko mēģina stāstīt propagandas kanāli," teica Latvijas ģenerālkonsule Sanktpēterburgā Irina Mangule.

Kā liecina Centrālās statistikas pārvaldes dati, Krievijas tūristu skaits Latvijā pērn samazinājies par 31,5%. Tomēr, neraugoties uz kritumu, Latgalē joprojām no visas ārvalstu tūristu plūsmas Krievija ieņem pirmo vietu.

"Plūsma pēdējā gadā nedaudz samazinās, bet viņa nav tik strauji samazinājusies kā kopumā Latvijā. Es domāju, ka tieši šobrīd, kad Krievijā ir smagāka ekonomiskā situācija un tās valūtas kurss ir aizgājis uz leju, Latgales piedāvājums, viņš ir palicis vēl konkurētspējīgāks gan cenas, gan kvalitātes ziņā," sprieda Latgales reģiona attīstības aģentūras direktors Māris Bozovičs.

Kā norādīja Latvijas ģenerālkonsule Sanktpēterburgā, cilvēki rosina, lai šādā pasākumā tiktu parādīti arī citi Latvijas reģioni. Iespējams, ja arī nākamajā gadā Sanktpēterburgā būs šāds festivāls, tajā tiks stāstīts arī par Vidzemi.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Ceļošana
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt