Rīta Panorāma

Rīta panorāma

Rīta Panorāma

Rīta Panorāma

Vienatnē ceļojošus bērnus varēs pavadīt līdz izlidošanas vārtiem

Rīgas lidostā vienatnē ceļojošu bērnu pavadīšanai līdz izlidošanas zālei jāpiesakās iepriekš

Ik mēnesi aptuveni 200 bērni no lidostas “Rīga” dodas ceļojumā bez vecāku klātbūtnes. Ņemot vērā šo statistiku, no 1. jūlija lidostā tiek nodrošināta iespēja vecākiem vai viņu izraudzītām personām bērnu pavadīt līdz izlidošanas vārtiem, nevis līdz drošības kontroles postenim, kā tas bija līdz šim. Pakalpojums gan būs jāpiesaka iepriekš.

Ja līdz šim no drošības kontroles līdz lidmašīnai bērnu pavadīja aviokompāniju darbinieki, tad tagad to varēs darīt kāds no vecākiem vai viņu izraudzīta pavadošā persona. "Ierodoties lidostā, ja jums ir iegādāts šis pakalpojums, ejiet pie reģistrācijas galdiņa, kur saņemsiet īpašo atļauju ieejai slēgtajā zonā. Drošības kontrole ir jāiet nevis tur, kur parasti, bet caur ātro drošības kontroli, sekojiet norādei. Tad ejiet uz vārtiem, pavadiet savu bērnu, sagaidiet, kad gaisa kuģis aizlido un ejiet ārā no lidostas caur ne Šengenas atlidošanas jeb “E” izlidošanas zāli," klāsta starptautiskās lidostas “Rīga” pārstāve Laura Karnīte.

Jāatceras, ka bērnu līdz lidmašīnai varēs pavadīt tikai viens cilvēks un uz šo personu attieksies visi lidostās esošie drošības ierobežojumi - gan par šķidrumu daudzumu, gan par bīstamo priekšmetu ienešanu un citi. Šis pakalpojums attiecas tikai un vienīgi uz lidojumiem Šengenas zonas valstu ietvaros un tas ir laicīgi jāpasūta savā aviokompānijā.

"Lai saņemtu šo pakalpojumu, ir svarīgi atcerēties, ka tas ir jāpasūta jau iepriekš, iegādājoties biļeti. Ir jāizpēta konkrētās aviokompānijas noteikumi - no kāda vecuma un līdz kādam vecumam, ir aviokompānijas, kurām ir obligāts šīs pakalpojums, ir, kurām tas ir brīvprātīgs, vecumi ir dažādi un ir aviokompānijas, kas šādu pakalpojumu vispār nepiedāvā," skaidro Karnīte.

Lielākajai daļai aviokompāniju šāds pakalpojums ir obligāts bērniem vecumā no 5-11 gadiem. Savukārt pasažieriem no 12-17 gadu vecumam pakalpojums ir pieejams tikai tad, ja tas ir pieteikts. Lidostā "Rīga" skaidro, Latvijā vidēji ik mēnesi aptuveni 200 bērni ceļo bez vecāku klātbūtnes. Vēl jārēķinās, ka pasaulē nemaz nav tik daudz lidostu, kas atļaus savas atvases pavadīt līdz lidmašīnai, tāpēc atpakaļceļā, visticamāk, bērnam tikt līdz gaisa kuģim palīdzēs aviokompānijas pārstāvis.

"Pakalpojums ir jāpiesaka iepriekš, jo ir jāsaņem apstiprinājums no aviokompānijas, ka bērnu skaits reisā nepārsniedz mūsu noteiktās kvotas. Kvotas ir atkarīgas no tā, ar kādu gaisa kuģi lidojam," piebilst “Air Baltic” Rīgas stacijas vadītājs Kaspars Priede.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt