Rāznas Nacionālo parku ceļotāju dienā aicina apmeklēt nelielā kompānijā

Rāznas Nacionālā parka (RNP) ceļotāju dienā, kas notiks 11. jūlijā, vietējie tūrisma pakalpojumu sniedzēji šogad gaida individuālos ceļotājus, ceļotājus ģimenēs un nelielās grupās, informēja Dabas aizsardzības pārvaldes(DAP)  Dabas izglītības centra “Rāzna” vadītāja Regīna Indriķe.

Dabas izglītības centra “Rāzna” vadītāja Regīna Indriķe stāsta par Rāznas Nacionālā parka ceļotāju diena
00:00 / 01:01
Lejuplādēt

Ņemot vērā Covid-19 ierobežošanai noteiktās prasības un sanitāro protokolu, paredzēts mazāks dalībnieku skaits un noteikta obligātā pieteikšanās apmeklējumiem un aktivitātēm. Lai neapdraudētu savu un līdzcilvēku veselību, apmeklētāji aicināti ievērot 2 metru distanci, sapratīgā attālumā uzgaidīt un nedrūzmēties apskates objektos, kā arī neapmeklēt pasākumu, ja ir elpceļu saslimšanas pazīmes, noteikta karantīna vai pašizolācija. Pēc iespējas apmeklētājus aicina nodrošināties ar personiskajiem dezinfekcijas līdzekļiem, kā arī iespējami bieži mazgāt rokas.

RNP Ceļotāju dienā varēs izbaudīt izbraucienus ar buru laivu vai motorlaivu Rāznas ezerā, izmēģināt savas prasmes medus sviešanā vai māla kleķa ķieģeļu izgatavošanā, apmeklēt Andrupenes lauku sētu vai Kaunatas kandžas muzeju, apskatīt Latvijā bagātāko zvaniņu privātkolekciju, paviesoties Lūznavas muižā un izstaigāt Jaundomes muižas dabas taku.

Rāznas Nacionālā parka ceļotāju dienas karte

Šogad dažādas aktivitātes piedāvās arī RNP Ceļotāju dienu jaunpienācēji. Piemēram, SIA “Rāznas priedes” dos iespēju doties pa virvju trasēm kokos, bet ar “Rāznas brekšiem” doties izbraucienā ar laivām pa ezeru, izmantot copes gida pakalpojumus, kā arī aplūkot no Rāznas ezera niedrēm gatavotu pludiņu kolekciju.

Visas dienas garumā izsalkušos ceļotājus gaidīs viesu māja “Rāznas pērle”, kas, rūpējoties par gardēžiem, iekļaus ēdienkartē arī Latgales tradicionālos ēdienus: guļbešnīkus, murcovkas, kartupeļu desas ar ķimenēm un kļockas.

“Nozīmīgu vietu Rāznas Nacionālā parka kultūrainavā ieņem sakrālā arhitektūra - baznīcas, lūgšanu nami un krucifiksi.  Tie norāda uz reliģijas nozīmi vietējo iedzīvotāju dzīvē un ir pievilcīgi ainavas elementi,” norādīja Indriķe.

Iepriekšējā RNP Ceļotāju dienā durvis apmeklētājiem vēra Zosnas Sv. Erceņģeļa Miķeļa Romas katoļu baznīcu, kas ir viena no mazākajām koka baznīcām Latgalē. Arī šogad tā būs atvērta un noteiktā laikā pieejama apmeklētājiem.

“Esam gandarīti par vietējo draudžu atsaucību un apmeklētājiem piedāvāto iespēju šī gada Ceļotāju dienā apskatīt arī Dukstigala Svētās Jaunavas Marijas Romas katoļu baznīcu un Bukmuižas (Ezernieku) Sv. Ludviga katoļu baznīcu,” pauda Indriķe. Tāpat pēcpusdienā no pulksten 15.00 līdz 19.00 būs iespējams apskatīt Jaundomes Sv. Erceņģeļa Miķeļa Boltū kapelu, kā arī noklausīties muzikālus priekšnesumus.

Interesentiem būs atvērts arī dabas izglītības centrs “Rāzna” (Lipuškos), kurā tiks piedāvātas atraktīvas dabas izglītības nodarbības grupām līdz 10 cilvēkiem. Īpašs Ceļotāju dienas piedāvājums – pulksten 10.00, 12.00, 14.00 izziņas brauciens dabā ar velosipēdu kopā ar dabas izglītības centra darbinieku.

Aktīvās atpūtas cienītāji aicināti doties aptuveni 15km garā pārgājienā “Kaunatas loks”, kuru vadīs ceļotājs, stāstnieks un ģeogrāfs Ivars Matisovs. Sākums plkst. 10.00 pie Kaunatas pagasta pārvaldes, pieteikšanās pa tālruņiem 26453990 vai 26337449.

Visas dienas garumā būs iespējams izstaigāt Jaundomes dabas taku un gida pavadībā apmeklēt Jaundomes muižas vides izglītības centru.

Pārgājiens senatnē kopā ar Aleksandru Lubānu aizvedīs pa seniem Latgaļu pilskalniem un svētvietām. Sākums pulksten 9.00 Andrupenes pagasta Kroma kolnā.  Maršruta garums apmēram 18km, tamdēļ cilvēk tiek aicināti izvērtēt savas fiziskās spējas un veselības stāvokli. Bērni līdz 18 gadu vecumam var piedalīties kopā ar vecākiem vai ar vecāku rakstisku atļauju. Pārgājienam ir jāpiesakās līdz 6. jūlijam,  rakstot uz e-pastu [email protected] Papildu informācija pa tālruni 26352522 (Aleksandrs).

Velo braucēji aicināti doties ~25km garā izbraucienā Ežezera apkārtnē kopā ar Dagdas tūrisma centra darbiniekiem. Tikšanās pulksten 9.00 pie Jaundomes muižas vides izglītības centra. Velobraucienam iepriekš jāpiesakās, zvanot pa tālruni: 25727379.

Jaunums šajā gadā būs individuālie ekskursiju maršruti, kas, tuvojoties pasākumam, tiks publicēti RNP “Facebook” lapā. Tie kalpos kā digitālais gids divos auto maršrutos un divos marķētos velo maršrutos, ļaujot no pievienotajiem apskates objektu aprakstiem gūt plašāku informāciju par Rāznas Nacionālā parka dabas un kultūrvēstures vērtībām. 

Ceļotāju dienas apmeklētāji aicināti papildināt organizētās aktivitātes ar pastaigām dabas takās, kas izveidotas Rāznas Nacionālā parka teritorijā - Akmeņu takā, Andrupenes purva takā, Lielā Liepukalna dabas takā. Saposies un ticis pie jaunām kāpnēm, apmeklētājus gaida arī Mākoņkalns.

Plašāka informācija par Ceļotāju dienas aktivitātēm un īpašajiem piedāvājumiem, lejupielādējama norises vietu karte pieejama DAP mājaslapā un RNP "Facebook" lapā

Ceļotāju dienu Rāznas Nacionālajā parkā rīko Dabas aizsardzības pārvalde sadarbībā ar Rēzeknes, Ludzas un Dagdas novada pašvaldībām un uzņēmējiem, kuri darbojas nacionālā parka teritorijā.

Ceļotāju dienas tradīcija Rāznas Nacionālajā parkā aizsākta 2017. gadā, svinot nacionālā parka desmitgadi. Rāznas Nacionālais parks izveidots 2007. gadā, lai saglabātu dabas vērtības, kā arī raksturīgo Latgales kultūrainavas vidi plašā Latgales teritorijā. Šī ir vieta, kur iepazīt Latgales – Zilo ezeru zemes – dabas un kultūrvēsturiskās vērtības, izbaudīt ainavas skaistumu, novērtēt latgaliešu viesmīlību, izzināt paaudzēs izlolotu amatu prasmes un tradīcijas.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt