Rāznas Nacionālājā parkā jūlija vidū notiks ceļotāju diena

10. jūlijā piekto reizi Rāznas Nacionālā parka ceļotāju dienā ikviens interesents aicināts doties aizraujošās ekskursijās, pārgājienos un iepazīt vietējo tūrisma uzņēmēju piedāvājumu, informēja Dabas aizsardzības pārvaldes (DAP) pārstāve Diāna Selecka.

Rāznas Nacionālā parka ceļotāju dienas mērķis ir iepazīstināt ar dabas un kultūrvēstures vērtībām, kā arī seno amatu prasmēm sestdien.

Dabas un kultūrvēstures daudzveidība Rāznas Nacionālajā parkā ir viens no stūrakmeņiem, kas raksturo ceļotāju dienas piedāvājumu. Tomēr neatņemama sastāvdaļa ir cilvēki – amatnieki, ražotāji, stāstnieki, vietējie iedzīvotāji, kuri dzīvo un saimnieko Rāznas Nacionālā parka teritorijā un ir gatavi dalīties ar veikumu un izrādīt paveikto – no tradicionālās amatniecības darbnīcām un lauku saimniecībām līdz privātkolekcijām un muzejiem.

DAP piedāvās iespēju apmeklēt Rāznas Nacionālā parka dabas objektus – Lielo Liepukalnu, Mākoņkalnu, Andrupenes purva taku, Jaunstašuļu akmeņu taku. Vietējie  tūrisma uzņēmēji aicinās izbaudīt daudzveidīgos pakalpojumus.

Savukārt DAP dabas izglītības centrs “Rāzna” piedāvās iespēju doties izziņas pasākumā  ģimenēm ar bērniem “Stunda dabā ar vietējo”  kopā ar  centra vadītāju Regīnu Indriķi. Pavadot stundu dabā kādā konkrētā vietā, varēs  iepazīt purvu, priežu mežu Asariņa ezera apkārtnē, kā arī pļavu un laukakmeņus Akmeņu takā. Dalībnieku skaits ir ierobežots, tādēļ nepieciešama iepriekšēja pieteikšanās pa tālruni. 29139677.

Kopā ar DAP inspektori Sintiju Balodi ceļotāju dienas apmeklētāji varēs izbraukt velobraucienā  apkārt Ūdrijas ezeram. Pārvaldes eksperte Irēna Skrinda piedāvās bridienu pa Narūtas upi (pieteikšanās līdz 7. jūlijam pa tel. 25708126), bet Kroma kolna broulistes virsaitis Aleksandrs Lubāns pavadīs pārgājienā pa senajiem Latgaļu pilskalniem.  

Savas durvis vērs arī  vairāki dievnami.  Kaunatas Vissvētās Jaunavas Marijas Romas katoļu baznīcā koncertēs jaunais ērģelnieks – “Latvijas lepnuma” balvas ieguvējs Kaspars Bačkurs,  bet Bukmuižas Sv. Ludviga katoļu baznīcā Ezerniekos un  Baltas Svētā Erceņģeļa Miķeļa kapelā kokli spēlēs priesteris Rodions Doļa. 

Ar pilnu ceļotāju dienas programmu var iepazīties Dabas aizsardzības pārvaldes tīmekļa vietnē. Pasākumos dalībnieku skaits ir ierobežots, tādēļ nepieciešams iepriekš pieteikties, kā arī Rāznas Nacionālā parka Ceļotāju dienas pakalpojumu sniedzējiem un saņēmējiem stingri jāievēro valstī noteikti drošības pasākumi Covid-19 ierobežošanai. 

Ceļotāju dienu Rāznas Nacionālajā parkā rīko DAP sadarbībā ar uzņēmējiem, kuri darbojas nacionālā parka teritorijā. Ceļotāju dienas tradīcija Rāznas Nacionālajā parkā aizsākta 2017. gadā, svinot nacionālā parka desmitgadi.

Rāznas Nacionālais parks izveidots 2007. gadā, lai saglabātu dabas vērtības, kā arī raksturīgo Latgales kultūrainavas vidi plašā Latgales teritorijā. Rāznas Nacionālais parks ir vieta, kur iepazīt Latgales – Zilo ezeru zemes – dabas un kultūrvēsturiskās vērtības, izbaudīt ainavas skaistumu, novērtēt latgaliešu viesmīlību, izzināt paaudzēs izlolotu amatu prasmes un tradīcijas.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt