Rāznas Nacionālā parka Ceļotāju dienā šogad ļoti plaša programma

Sestdien, 10. jūlijā, jau piekto gadu pēc kārtas norisināsies Rāznas Nacionālā parka Ceļotāju diena, kurā ikviens interesents aicināts doties ekskursijās, pārgājienos un iepazīt vietējo tūrisma uzņēmēju piedāvājumu. Ar dabas un kultūrvēstures vērtībām, kā arī seno amatu prasmēm iepazinās Latvijas Radio Latgales studija.

Rāznas Nacionālā parka Ceļotāju diena
00:00 / 03:52
Lejuplādēt

"Kūks kuram ir kaids leikumeņš, vysu izmontoju," stāstīja Ēriks Ruhmans, kurš jau 30 gadu garumā darina dizaina un sadzīves priekšmetus no koka. "Staigāju, čubinu, kas man vajadzīgs izgriežu ar kaltu, pēc tam mizoju. Uz šī galdiņa viss, šogad esmu pārgājis pat uz latvāņiem, palika tikai sakne. Bet te dāmu gredzenu kārbiņa," viņš sacīja.

Ēriks Ruhmans

Beņķīši, svečturi, krājkasītes no zarainiem, ar dabiskiem izdobumiem vai cauriem vidučiem darinātiem kokiem vienā eksemplārā tiek izgatavoti Rāznas ezera piekrastē Kaunatas pagastā. Aplūkot, pataustīt Ērika Ruhmana radītos koka dizaina priekšmetus un varbūt pat iemēģināt roku īpašā koka slīpēšanas metodē ar stiklu, ir viena no 25 iespējām, ko sestdien jau piekto gadu pēc kārtas var baudīt Rāznas Nacionālā parka Ceļotāju dienā.

Dabas aizsardzības pārvaldes (DAP) dabas izglītības centra "Rāzna" vadītāja Regīna Indriķe pastāstīja: "Neliela jubileja ir Rāznas Nacionālā parka ceļotāju dienām. Tad, kad svinējām nacionālā parka desmit gadus, radās ideja vasaras vidū aicināt cilvēkus iepazīt parku, dabas vērtības, kultūrvēsturisko mantojumu un, protams, tikties ar uzņēmējiem un izbaudīt viņu piedāvājumu." 

"Man jau šķiet, ka viss ir interesants," viņa piebilda.

Katrs sev atradīs interesanto

"Gana interesants visām maņām, gan garšas kārpiņām, gan ausīm baudījums, gan baznīcu apskate, gan peldēšanās, gan braukšana ar buru laivu," par ceļotāju dienas iespējām pastāstīja DAP pārstāve Diāna Selecka.

Viņa norādīja: "Mums ir vismaz 25 piedāvājumi, kur katrs varēs atrast kaut ko interesantu. Kas mani īpaši uzrunā, Kaunatas baznīcā muzicēs Latvijas lepnums Kaspars Bačkurs, mums būs divi koncerti, kurus sniegs jaunais ļoti talantīgais mūziķis papildus baznīcas apskatei."

Varēs doties dabas izzināšanā kopā ar bērniem vai garākā pārgājienā pa senajiem Latgales pilskalniem, tāpat arī apmeklēt Rāznas Nacionālā parka dabas objektus: Lielo Liepukalnu, Mākoņkalnu, Jaunstašuļu akmeņu taku vai Andrupenes purva taku, kas sākas turpat aiz muzeja "Andrupenes lauku sēta".

Atrast raseni

Muzeja saimniece Skaidrīte Pauliņa norādīja: "Varēs apskatīt mūsu skaistās ēkas ar visām ekspozīcijām, un saimnieces būs sacepušas muzeja maizīti. Īpašiem viesiem uzsmērēsim medu un sviestu. Un, protams, izstaigāt purva taku, kas atrodas aiz muzeja. Un droši vien ir parādījušās rasenes – tas interesantais augs, kas ēd kukaiņus, tas ir jāatrod."

Aizraujošas ekskursijas, pārgājieni, vietējo tūrisma uzņēmēju piedāvājums šogad Rāznas ceļotāju dienā ir bagāts, un, kā atzina Selecka, interese no uzņēmējiem vērt savas mājas durvis ceļotājiem ir negaidīti liela:

"Šogad izrādījās, ka 25 piedāvājumi, ko piedāvā mūsu DAP, gan mūsu pārgājienu vadītāji, gan uzņēmēji, gan tūrisma pakalpojumus sniedzēji bija tik plašs, ka karte šogad likās par mazu, nevarējām izvietot visus piedāvājumus, un es ļoti ceru, ka mūsu ciemiņi novērtēs."

Un, lai taptu skaiti Ceļotāju dienas foto "Facebook" vai "Instagram" profiliem, ir gādājuši vietējie jaunieši, pastāstīja Indriķe: "Ļoti aktīvs ir jauniešu centrs "Buras", kas Kaunatā pie tautas nama izveidojuši Ceļotāju dienai veltītu foto stūrīti, un ikviens ceļotājs varēs nofotografēties un paturēt atmiņā mirkļus no piepildītās Ceļotāju dienas mūsu pusē."

Pasākumos dalībnieku skaits ir ierobežots, tādēļ nepieciešams iepriekš pieteikties.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt