Prom no pilsētas steigas. Eko nakšņošana uz salas ezera vidū jeb glempings Latgalē

Ne tikai pasaulē, bet arī Latvijā tiek piedomāts par to, kā pēc iespējas interesantāk un apkārtējai videi draudzīgāk uzņemt un izguldināt viesus. Nu jau trešo gadu neskarto Latgales dabu un mieru var baudīt uz salas Dagdas ezera vidū, līdz kurai nokļūt var vienīgi ar laivu. No Dienvidāfrikas Republikas aizgūto ideju šeit realizējis Jurģis Dudko, ekoloģiskā tūrisma un miera baudītājiem piedāvājot glamūra kempingu jeb glempingu “Uz salas”.

Prom no pilsētas steigas. Eko nakšņošana uz salas ezera vidū jeb glempings LatgalēLaura Sondore-Strode

Uz nelielo salu Dagdas ezera vidū var nokļūt tikai ar motorlaivu. Te, prom no pilsētas trokšņiem un steigas, izvietotas septiņas komfortablas un estētiski pievilcīgas teltis ar skatu uz ezeru, kas kā radītas krāšņās Latgales dabas un miera baudītājiem.

“Apskatīsim šo telti. Krāsniņa ir, kuru var iekurināt, kad ir vēsākas naktis, un katrai teltij ir pieeja pie ūdens, lai varētu nopeldēties vasaras svelmē un, lai piebrauktu ar laiviņu,” izrādot vienu no teltīm, stāsta glempinga idejas autors Jurģis Dudko.

Jaunietis stāsta, ka ideju par glempingu, jeb glamūra kempinga vietu pirms vairāk nekā desmit gadiem no Dienvidāfrikas Republikas atveduši viņa vecāki.

“Sākotnēji tēvs savā piemājas dārzā uztaisīja modeli, ko mēs uzlabojām, lai tas būtu ērts uzņemt viesus, ievietojām krāsni, jo Latvijas vasaras naktis ir vēsas, lai būtu tas komforts un tā projekts aizvirzījās, ka varam uzņemt viesus,” skaidro Jurģis Dudko.

Dagdā atrodas Jurģa vectēva īpašums, un tieši tas pirms trim gadiem pamudināja jaunieti domāt par dzimtas saknēm, Latgales skaisto, neskarto dabu un to, ka iespēju palikt uz salas ezera vidū tolaik vēl neviens Latvijā nepiedāvāja.

Jurģis Dudko stāsta:

“Tā savā veidā bija absolūta inovācija, kas nebijis Latvijā. Pilnīgs risks.

Nebija nekādas statistikas un dati, lai varētu paredzēt, kā būs. Bija iekšēja pārliecība, ka aizies, ka cilvēki grib izmantot pakalpojumu un izbaudīt laiku šādās vietās. Mēs centāmies teltis dabā iesēdināt tādā veidā, lai maksimāli saglabātu to dabīgo, kas tur ir.”

Glempings "Uz salas"

Tāpat rasti radoši risinājumi, lai izveidotu ērtas labierīcības un siltas dušas, un te Jurģim Dudko noderēja iepriekš gūtās zināšanas par alternatīviem enerģijas iegūšanas veidiem un to efektivitāti Latvijā.

“Elektrību iegūstam no saules paneļiem, dabai draudzīgi. Uzstādīti četri saules paneļi uz jumta. Pa dienu akumulējam strāvu un vakarā izlādējam, galvenais tas ir ūdens sūknis, lai ūdens būtu dušās un virtuvē. Te varam apskatīt dušas. Un tualete ir ar bioloģisko attīrīšanas iekārtu,” norāda Jurģis Dudko.

Īsās vasaras un mainīgie laikapstākļi nes līdzi zināmu risku, un tikai šogad, saimniekojot uz Dagdas ezera salas trešo vasaru, Jurģis cer, ka finansiālā ziņā būs līdzsvarā, bet emocionālais gandarījums esot piepildīts pāri malām.

Glempings "Uz salas"
Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Ceļošana
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti