Sadaļas Sadaļas

Dienas ziņas

Jūras akadēmijā atklāta Navigācijas laboratorija

Dienas ziņas

Sākta «Airdog» bezpilota lidaparātu masveida ražošana

Pierīga meklē savu vietu tūrisma nišā

Pierīgā domā, kā pievilināt tūristus

Salīdzinājumā ar pagājušo gadu šogad tūristi aktīvāk apmeklējuši Pierīgu, kur lielākais viesu pieplūdums bijis Salaspilī Nacionālajā botāniskajā dārzā. Lai latiņu tikpat augstu noturētu arī nākamgad, tiek meklētas vienota piedāvājuma iespējas ar apkārtējiem novadiem.

Zeltainais rudens liecina par aktīvās tūrisma sezonas beigām. Salaspils Tūrisma informācijas centram (TIC) tā bija pirmā pastāvēšanas vēsturē, bet jau šobrīd varot teikt, ka centra atklāšana nav bijusi velta. „Šobrīd vēl gads nav beidzies, bet esam jau uzņēmuši vairāk nekā 4000 cilvēkus. Tās ir ģimenes, tās ir arī grupas. Rudenī ļoti izteikti varēja vērot, ka ieradās skolēnu grupas - gan tādas, kas ir iepriekš pieteikušās, gan tādas, kas ir izvēlējušās nejauši šo kā apskates punktu,” saka Salaspils TIC vadītāja Ieva Tumana.

Nacionālajā botāniskajā dārzā līdz ar jaunās oranžērijas atvēršanu apmeklētāju skaits palielinājies par 15 000, tomēr Pierīga galvenokārt asociējas kā Rīgas „guļamvagons”. Tāpēc aizvien jādomā, kā viesus izvilināt ārpus galvaspilsētas. Tas iespējams, tikai sadarbojoties visiem apkārtējiem novadiem.

„Tad, kā es saku, taisa to puķīti - Siguldas ziedlapiņa, otru dienu Rundāle, Mežotne, tad Jūrmala, un te Salaspils botāniskais dārzs, Daugavas muzejs un Doles salas dabas parks - šeit mēs lieliski iezīmējāmies kā vēl viena ziedlapiņa šajā tūrisma piedāvājumā,” saka Nacionālā botāniskā dārza direktors Andrejs Svilāns.

Vidzemes tūrisma asociācija, kurā ietilpst arī Pierīga, aizvadīto vasaru sauc par veiksmīgu Samazinājies gan esot organizēto tūristu skaits no Krievijas, bet joprojām aktīvi šurp brauc ģimenes, turklāt attaisnojies Tūrisma attīstības valsts aģentūras (TAVA) ieguldītais darbs Nīderlandē.

„Holandieši mums ir diezgan strauji pieauguši. Vēl viena lieta, uz ko mēs skatāmies pozitīvi, kas varētu nākotnē būt, ir Āzijas tirgus - Ķīna, Koreja un Japāna,” saka Vidzemes tūrisma asociācijas valdes priekšsēdētājs Raitis Sijāts.

Otrdien Ministru kabineta akceptētajiem grozījumiem Tūrisma likumā, kas paredz apvienot TAVA un investīciju attīstības aģentūru, gan esot  kā plusi, tā mīnusi, tomēr Vidzemes asociācija uzskata, ka  tas būs solis uz priekšu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Ceļošana
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt