Piejūras ekspedīcijā – gar jūru no Lietuvas līdz Igaunijai

15.augustā Kurzemē startēs Piejūras ekspedīcijas komanda, kuras mērķis ir atklāt Latvijas piejūras dabas bagātības no Lietuvas līdz Igaunijas robežai, dažādos gadalaikos dodoties pārgājienos ar kājām gar jūru. Iecerēts sadalīt 500 km garo krasta līniju daudzos 1-2 dienu brīvdienu pārgājienos (15-20km dienā). Pārgājienu cikls tiks veidots reizi mēnesī, papildus krastmalai piekombinējot arī blakus esošās dabas bagātības.

Piejūras ekspedīcijas gaitām Kurzemē ikviens varēs sekot līdzi www.dabasdraugi.lv mājaslapā. Projektā iesaistījušies vairāk kā 50 dabas draugi no dažādiem Latvijas reģioniem. Kopš pavasara ekspedīcijas dalībnieki atklājuši Piejūras dabas parku, Vidzemes akmeņaino jūrmalu, kā arī Slīteres nacionālo parku ap Kolkas ragu. Augustā mēs dosimies atklāt Papes dabas parku, kas atrodas pie Lietuvas robežas. Parks tiek uzskatīts par pasaules nozīmes dabas bagātību un ir nodots apsaimniekošanā Pasaules dabas fondam.

Lai projektā varētu iesaistīties jauni dalībnieki, augustā mēs veidojam trešo grupu 15-20 dabas draugiem. Divas grupas tiek plānotas brīvdienās 15.-16.augustā un 22.-23.augustā.  Trešā grupa iecerēta nedēļas viducī 19.-20.augustā. Katrā grupā ir brīvas vietas gan jauniem, gan pieredzējušiem ekspedīcijas dalībniekiem.

Lai padarītu pārgājienus atraktīvākus, esam iecerējuši radīt brīvdabas spēli, kurā dalībniekiem būs jāatrod atbildes uz izzinošiem jautājumiem un jārisina radoši uzdevumi. Interesentiem ir iespēja piedalīties spēles radīšanas ekspedīcijā augustā un septembrī. Pieteikšanās rakstot epastu [email protected] līdz 10. augustam.

Ekspedīcijas grūtības pakāpe ir vidēja. Aptuveni 15-20km iesim kājam cauri mežam, gar jūru, upi vai ezeru. Vairāk informācijas par Piejūras ekspedīciju meklējiet biedrības Facebook lapā www.dabasdraugi.lv

Biedrība Dabas Draugi ir brīvprātīga jauniešu organizācija, kuras misija ir veidot radošu vidi, kurā aktīvi jaunieši varētu paust savu dabas mīlestību, radot jaunas aktīvās atpūtas iespējas Latvijā, un skaidrot aktīvās atpūtas priekšrocības sabiedrībā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt