Piedzīvojumu meklētāji no Latvijas sasniedz 3768 metru augstu vulkāna virsotni Čīlē

Kaspars Ulsts, Edijs Kupčs un Ainārs Cīrulis svētdien, 22.martā, sasnieguši vienu no daudzajām Čīles vulkānu virsotnēm - 3768 metrus augsto Laninu.

Fotogrāfijas fonā redzams vulkāns Villarrica, kurā pirms tam bija domāts kāpt, taču pēc tā uzsprāgšanas plānus nācies mainīt un kāpt "Lanin" smailē. Pagaidām Villarrica dūmo, par ko var pārliecināties arī fotogrāfijā. Vietējās varas iestādes izsludinājušas oranžo izvirduma trauksmi.

Lai sasniegtu virsotni, bijis nepieciešams veikt 2600 metrus uz augšu un tikpat uz leju. Kā portālam lsm.lv no Čīles pavēstīja Ainārs Cīrulis, tad šis kāpiens bijis fiziski smags, jo nav bijis taku un vajadzējis 12 stundas pārvietoties pa vulkāniskajām nobirām - ripojošiem klinšu bluķiem, izdedžu bumbiņām un pelnu maisījumu. Reģiona augstākā vulkāna virsotne sasniegta pēc astoņu stundu kāpiena. Grupu pavadījis Čīles ievērojamākais klinšu kāpējs Klaudio, interneta sociālajā vietnē "Facebook" vēsta ekspedīcijas dalībnieks Kaspars Ulsts. Lejupceļš bijis vēl nejaukāks par augšā kāpšanu, jo gandrīz uz katra soļa kājas izslīdējušas dažādos virzienos. Tikai pavadonis Klaudio zina, kur ir drošākā lejupslidināšanās izdedžu plašumos.

 

 

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Ceļošana
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti