Latvijas dēkaiņi

Latvijas Dēkaiņi #45 - Kārlis Jaunpetrovičs

Latvijas dēkaiņi

Latvijas Dēkaiņi #47 - Austra Pleša

Latvijas Dēkaiņi #46 - Zaigars

Pieci mēneši ceļojumā ar bērniem Centrālamerikā. Dēkaiņu Zaigas un Edgara stāsts

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

Zaiga ir divu dēlu mamma, kura kopā ar vīru Edgaru savā blogā Zaigar.lv dalās ar pieredzi, ceļojot ar bērniem. Un pieredzes viņiem ir daudz, jo, pat bērniem vēl maziem esot, visi kopā  piecus mēnešus ceļojuši pa Centrālameriku. "Mums ar bērniem labāk patīk ceļot, nekā sēdēt mājās, ir vieglāk pat," Latvijas Radio raidījumā "Latvijas dēkaiņi" stāstīja Zaiga. 

No malas Zaiga un Edgars izskatās pēc pavisam parasta pāra, kuri ģimenē audzina divus dēlus, taču patiesībā – abi ir rūdīti dēkaiņi. Viens no lielākajiem kopīgajiem piedzīvojumiem bija, izmantojot Latvijā noteikto bērnu kopšanas atvaļinājuma laiku, ar diviem maziem bērniem doties piecu mēnešu ilgā ceļojumā uz Centrālameriku. 

"Mums patīk pēc iespējas vairāk redzēt, piedzīvot, apskatīt, izjust vietējo kultūru. Mēs tā ļoti mājās nesēžam.

Mums ar bērniem katrā ziņā labāk patīk ceļot, nekā sēdēt mājās, kaut kā liekas pat vieglāk," secināja Zaiga. 

Viņa atklāja, ka vēl pirms došanās uz Centrālameriku ģimene devās divu mēnešu auto ceļojumā uz Bulgāriju, lai saprastu, kas der un kas neder. Savukārt lielo ceļojumu ģimene uzsāka Meksikā, Kankūnā, un, ar sabiedrisko transportu apbraukājot visu Centrālameriku, nokļuva līdz Panamai. 

Nospraužot vien sākumpunktu un galapunktu, pašu ceļojumu ģimene izvēlējās organizēt gana spontāni un neplānoti.

Vienīgais, kas tika ļoti rūpīgi plānots, bija budžets. Dienā uz visiem četriem kopā ar naktsmītni, ēšanu un transportu, bija ieplānoti 50 eiro. 

Zaiga atklāja, ka ceļojuma sākumā vecākajam dēlam bija tikai trīs gadi, jaunākajam – astoņi mēneši. Viņa gan uzskata, ka bērni pie ceļošanas jau pieraduši, arī vecākā brāļa pirmais ceļojums bija jau četru mēnešu vecumā.

Centrālamerikā katram vecākam bija līdzi jāņem apmēram desmit kilogramu smaga mugursoma, bērns un vēl bija arī rati, bet tā arī bija visa iedzīve. 

"Galvenais ir neiespringt uz plānu, ka tev ir jāizdara tas, tas un tas, jo ar bērniem ir jābūt ļoti elastīgam, jo viss kaut kas var gadīties. Piemēram, mēs apmeklējām vairākas slimnīcas,

bērniem bija vidusauss iekaisumi abiem. Man arī bija problēmas ar ādu, bija alerģiska reakcija uz sauli, bet tā arī ir pieredze," stāstīja Zaiga. 

"Tas viss varēja gadīties arī Latvijā. Kāpēc sevi uzvilkt un lieki stresot par to? Protams, ka bija satraukums, bet ejam un darām, tur nav ko domāt. Tur arī ir kvalificēti ārsti, vienīgā problēma, ka runā tikai spāņu valodā, bet kaut kā mēs tikām galā," pieredzē dalījās ceļotāja. 

Zaiga atzina, ka bija cilvēki, kas, dzirdot ceļojuma plānus, viņus apbrīnoja un viegli apskauda, taču netrūka arī tādu, kuri domāja, ka Zaiga un Edgars ir galīgi jukuši, taču viņiem pašiem šī bija viena no vērtīgākajām un neaizmirstamākajām pieredzēm, kuru viņi ne mirkli nav nožēlojuši.

Ceļotāji novērtējoši gan garšīgo un salīdzinoši lēto ēdienu, gan baudījuši  priekšrocības ēst svaigus augļus. No iespaidīgākajām apskates vietām, kas noteikti jāredz katram ceļotājam Centrālamerikā, Zaiga kā pirmo minēja Masajas vulkānu Nikaragvā. 

"Tur tevi pieved klāt pie krātera, tu paskaties lejā, un tur viss sarkans burbuļo, lava burbuļo. Tas ir aktīvs vulkāns, tāds sirreāls skats.

Mēs ieradāmies nedaudz pirms saulrieta, kad no tā vulkāna cēlās mākoņi un viss iekšā burbuļoja," atminējās Zaiga.

Ļoti iespaidīga vieta ir arī Tikala – viena no maiju civilizācijas lielākajām pilsētām. Tajā var uzkāpt piramīdās, tempļos, redzēt visapkārt džungļus. Atmiņās spilgti iespiedušās arī Karību jūras pludmales Meksikā ar baltajām smiltīm un silto ūdeni. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti