Pieci izzinoši velomaršruti Zemgalē

Kā gan vēl labāk izkustēties, vienlaikus aizmirstot par steigu un novērtējot apkārtnes skaistumu, ja ne dodoties ceļā ar velosipēdu! Tūrisma speciālistu izstrādāti velomaršruti, kuros padomāts arī par apskates objektiem atpūtas pauzēs, atrodami visos Zemgales novados. 

Iepazīsti Daugavas ieleju

Aizkraukles novads. 40 kilometru garais maršruts savieno trīs Daugavas ciemus un pilsētas – Skrīverus, Aizkraukli un Koknesi, kuru apskatei noteikti jāieplāno papildu laiks. Maršrutā var apskatīt dažādus objektus, piemēram, bioloģisko saimniecību "Ragāres", Aizkraukles pilskalnu un viduslaiku pilsdrupas, saimniecību "Rīta putni" un Kokneses viduslaiku pilsdrupas. Posmā no Skrīveriem līdz Aizkrauklei var izbaudīt stāvas nogāzes, savukārt līdz Koknesei – plašus laukus un neskartu dabu. Līdz galapunktam Likteņdārzā var nokļūt, arī ar laivu pārceļoties pāri Pērsei un Daugavai.

Noderīgi: 90% maršruta ir grants ceļš, 10% asfaltēts; visas maršrutā iekļautās pilsētas savienotas ar dzelzceļa līniju.

Bagātā Zemgale

Bauskas novads. Maršruts Bauska–Brukna–Skaistkalne–Brunava–Bauska (aptuveni 98 kilometri) ir bagāts ar apskates vietām, kas ļauj iepazīt Zemgali un tās ļaudis un vairāk piemērots divu dienu izbraucienam. Apļveida velomaršrutu ieteikts sākt no Bauskas vecpilsētas, tālāk pēc izvēles dodoties Vecsaules vai Bangu virzienā. Braukšana būs gan pa šoseju un lauku ceļiem, gan cauri mežiem, bet Ērgļos Mēmele būs jāšķērso, izmantojot gājēju tiltiņu. Izbrauciena vērts ir arī alternatīvais loks caur Bruknu.

Noderīgi: maršrutam pieejami GPX faili, karte.

Apkārt Zebrus ezeram

Dobeles novads. Velo ceļš, kas sākas no "Latvijas valsts mežu" atpūtas vietas pie Zebrus ezera, tālāk caur Bikstiem virzās līdz Svētes ezeram, bet pēc tam caur Slagūnes kapiem atgriežas sākumpunktā. Tas pārsteigs ar Zemgalei netipiski paugurainu ainavu un ceļu līkločiem, kas prasīs arī fizisku piepūli. Ceļojot gida pavadībā, velobraucēji var atklāt dažādas kulta un teiksmu vietas Zebrus ezera apkārtnē, bet tie, kam vēl nebūs gana, maršrutu var pagarināt līdz pat Pokaiņu mežam – tad īpaši ainavisks, taču arī spēkus tērējošs būs ceļa posms pa Krievkalniem.

Raiņa pirmais ceļojums

Jēkabpils novads. Šis maršruts būs īstais tiem, kas labprāt savieno kustības prieku ar kultūras izzināšanu un piedzīvojumiem. Šajā ceļā (28 kilometri) varēs iepazīt Raiņa bērnības takas un sadzirdēt vēja šalkoņu koku galotnēs, jo maršruts ved pa meža un reģionālajiem ceļiem cauri diviem klusiem un mazapdzīvotiem ciemiem – Tadenavu un Kaldabruņu –, kas bagāti ar dažādiem kultūrvēsturiskiem un mākslas objektiem.

Noderīgi: maršruta karti digitālā formātā iespējams lejuplādēt mājaslapā.

Velobraucējiem draudzīgie Ozolnieki

Jelgavas novads. Izbraucot septiņu kilometru garu maršrutu, kura sākuma un beigu punkts ir Ozolnieku dzelzceļa stacija, ikviens atpūšoties var iepazīt Ozolnieku pilsētvides skaistumu. Turklāt, šajā ceļā dodoties, var ne tikai apskatīt pilsētu un ezera promenādi, bet arī novērtēt velobraucējiem draudzīgo infrastruktūru, jo maršruta nozīmīgākā daļa ved pa gājēju un velo celiņiem.

 

Citi velomaršruti Zemgalē

Aizkraukles novadā
Velomaršruti: "Koknese – Likteņdārzs";  "Aizkraukle – vieta, kur gaisma Daugavā dzimst"; no "Liepkalniem".
Bauskas novadā
Velomaršruti: "Bauskas apkārtnes pilis – Mežotne – Rundāle – Bauska"; "Iepazīsti Bauskas apkārtni"; "Iepazīsti Iecavas apkārtni".
Dobeles novadā
Velomaršruti: "Auces apkārtne"; "Dobele – saules un ceriņu pilsēta"; "Kārļa Ulmaņa piemiņas vietu loks"; "Tērvete–Žagare".
Jēkabpils novadā
Velomaršruti: "Laukezera veselības maršruts" (apļveida); "Apkārt Radžu ūdenskrātuvei"; "Apkārt Saukas ezeram".
Jelgavā un Jelgavas novadā
Velomaršruti: "Apļveida maršruts Garozas un Teteles pusē" (Ozolnieki – Brankas – Garoza – Garozas pamatskola – Katrīnsils – Tetele – Ozolnieki); "Pa pirmā prezidenta pēdām"; "Apļveida maršruts Emburgas pusē (Emburga – Sagales Evaņģēliski luteriskā baznīca – Emburgas dzirnavas – Salgales vecās baznīcas drupas pie Lielupes – Salgales kapi – Renceles–Emburga)
 
 
 
 
Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt