700 pasaules brīnumi

700 pasaules brīnumi. Izraēla. 5. sērija

700 pasaules brīnumi

700 pasaules brīnumi. Izraēla. 7. sērija

700 pasaules brīnumi. Izraēla. 6. sērija

Pie Raudu mūra un Nāves jūras. Dīvānceļojums uz Izraēlu

Viena no “700 pasaules brīnumu” ekspedīcijām devās uz Izraēlu. Aija Andrejeva un Jānis Holšteins-Upmanis jeb Goran Gora kopā ar ekspedīcijas komandu iepazina šīs neparastās valsts iedzīvotāju dzīvi un izzināja ebreju un jūdaisma vēsturi un tradīcijas. Gaidot ceļošanas atgriešanos mūsu ikdienā, dodies dīvānceļojumā kopā ar mūziķiem!

Šī 2015. gadā notikusī ekspedīcija ir informācijas un iespaidu bagāta. Tā ir ieniršana Izraēlas iedzīvotāju stāstos, nodarbēs, ebreju vēsturē, ticības niansēs, tradīcijās un Izraēlā sastaptajās radošajās izpausmēs – mākslā, dejā, mūzikā, amatniecībā. Telaviva un Jeruzaleme tiek iepazīta,  galvenokārt pateicoties sarunām ar sastaptajiem cilvēkiem un ekspedīcijas enerģiskā pavadoņa, no Padomju Savienības uz Izraēlu emigrējušā Mihaila Ezera stāstiem.

Ekspedīcijas 6. sērija ir veltīta jūdaisma un ebreju vēsturei. Ceļotāji ir nonākuši Jeruzalemē. Sērijas sākumā piecos no rīta notiek lūgšana. Pēc tās ceļotāji sarunā ar rabīnu saņem atbildes uz jautājumiem par ebreju ticības niansēm. Vēlāk Goran Gora un Aija Andrejeva nokļūst arī pie Raudu mūra, kurš gadā saņem vairāk nekā miljons zīmīšu ar lūgšanām, lai tam nodotu savējās. Vēlāk ceļotāji nonāk 1953. gadā izveidotajā Jad Vašem memoriālā – Izraēlas Holokausta muzejā, kur tiek glabātas liecības par 20. gadsimtā notikušo ebreju masveida iznīcināšanu.

Ekspedīcijas 9. sērijā redzama Izraēlas dabas dažādība. Raidījuma sākumā ceļotāji nokļūst pie ezera, kur saskaņā ar Bībeles stāstu Jēzus Kristus staigājis pa ūdeni. Vēlāk viņi iepazīst Jūdejas tuksnesī dzīvojošos, klejojošos Izraēlas beduīnus, viesojas kamieļu fermā. Kamieļu mugurās ekspedīcijas dalībnieki nonāk līdz senajai vīraka takai, pa kuru kādreiz pārvietojušies senie nabatieši uz Mamšitas pilsētu, kuras drupas vēl šodien atrodas tuksneša vidū. Sērijas noslēgumā ceļotāji izbauda Nāves jūras ūdens un dūņu dziedinošo spēku un arī sāļumu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt