Paši eiropieši visvairāk ceļo tieši pa Eiropu – skaitļi un fakti

Eiropas tūrisma lielo potenciālu veido paši eiropieši. Tikai 10% no nakšņojumiem Eiropas tūrisma mītnēs nodrošināja ceļotāji, kuri Eiropā ieradās no citiem kontinentiem. Turklāt vēl aktīvāki eiropieši ir paši savu valstu apceļošanā. 58% no naktīm tūrisma mītnēs Eiropas Savienības (ES) ceļotāji ir pavadījuši paši savā zemē, 26% kādā citā Eiropas Savienības valstī un 4% kādā citā Eiropas zemē. Tikai ar 4% seko Āzija, ar 3% Ziemeļamerika un ar 2% Āfrika, kā arī Dienvidamerika.

Turklāt eiropieši neceļo tālu. Ielūkojoties dažādu valstu ceļotāju visvairāk apmeklētajos galamērķos, starp tiem nemainīgi dominē  kaimiņvalstis vai vismaz zemes tuvumā. To apstiprina arī iecienītākie pārvietošanās veidi. Pretēji uzskatam, ka cilvēki mūsdienās ceļo ar lidmašīnām, visvairāk eiropiešu ceļojumos ir devušies ar mašīnu, kam seko dzelzceļš un tikai tad parādās aviosatiksme.

Vienīgās valstis, kuras spēj lauzt eiropiešu mīlestību pret tuvāko apkārtni, ir arī pasaulē izslavēti tūrisma galamērķi – Spānija, Itālija un Francija. Tikai tās visbiežāk parādās starp dažādu ES dalībvalstu iedzīvotāju iecienītākajiem ceļojumu galamērķiem arī tad, ja neatrodas gluži kaimiņos. Taču visām citām zemēm nākas krietni vien piepūlēties, lai paplašinātu to apmeklējušo tūristu loku. No ārpus ES esošajām zemēm, ES iedzīvotāju ceļojumos savukārt dominē Turcija, ASV un Šveice.

Baltijas valstu iedzīvotāji ir visai tipisks piemērs.

„Eurostat” dati liecina, ka Latvijas iedzīvotāji 2015.gadā visvairāk braukuši uz Lietuvu, Igauniju, Krieviju, Zviedriju un Vāciju, bet visvairāk naktis tūrisma mītnēs ir pavadījuši Krievijā, Lielbritānijā, Vācijā, Itālijā un Igaunijā. Igaunijas iedzīvotāji savukārt visbiežāk braukuši uz Somiju, Zviedriju, Latviju, Krieviju un Turciju, bet visvairāk naktis ir pavadītas Somijas, Krievijas, Spānijas un Zviedrijas tūrisma mītnēs. Lietuvieši visbiežāk braukuši uz Latviju, Lielbritāniju, Baltkrieviju, Poliju un Vāciju, bet visvairāk nakšņojuši Lielbritānijas, Norvēģijas, Vācijas, Turcijas un Latvijas tūrisma mītnēs. Lielbritānijas parādīšanās šajā sarakstā, protams, ir skaidrojama ar visai plašo Latvijas un Lietuvas valstspiederīgo diasporu šajā zemē un attiecīgi radu un draugu apmeklējumiem.

Tieši tāda pati aina ir arī datos par citām ES valstīm. Var novilkt loku ap to robežām un būs skaidrs, kur visbiežāk brauc šo valstu iedzīvotāji, bet nakšņošanas datos visdrīzāk piebiedrosies arī kāds no iecienītiem tūrisma galamērķiem.

To, ka eiropieši mīl ceļot tuvumā savai zemei, apliecina arī dati par transporta izmantošanu. Ja ceļojums notiek ES iekšienē, 76% gadījumu tiek izmantots autotransports, bet 13% - vilciens.

Aviosatiksmi eiropieši labprātāk izmanto, ja jādodas ārpus savienības (53%).

Vienlaikus četri no desmit eiropiešiem ceļojumos nedodas vispār un puse no viņiem to pamato ar finansiāliem iemesliem.

 

 

Saistītie raksti
0 komentāri
Pievienot komentāru
Komentēt vari ar kādu no saviem sociālajiem profiliem
Ceļošana
Dzīve & Stils
Jaunākie
Populārākie
Interesanti