Sadaļas Sadaļas

Panorāma

Slovēnijai pārmet mediju iebiedēšanu

Panorāma

Zāļu firmu segtas ārstu lekcijas un braucieni – bez ierobežojumiem

Pasaules apceļotāji popularizē vietējo tūrismu

Pasaules apceļotāji dodas ceļojumā pa Daugavu un popularizē vietējo tūrismu

Laikā, kad Covid-19 liedz brīvi ceļot pa pasauli, divi ceļotāji nolēmuši popularizēt vietējo tūrismu un devušies ceļojumā pa Daugavu no Baltkrievijas robežas līdz upes ietekai Baltijas jūrā. Abi ceļo ar pašu izstrādātām laivām, līdzīgu kurām Latvijā pagaidām nav.

Projekta "Bored of Borders" ietvaros pasaules apceļotājs Kārlis Bardelis ir šķērsojis Eiropu, Dienvidameriku, Atlantijas okeānu un vienīgais pasaulē airu laivā pārpeldējis Kluso okeānu, taču arī pašmāju ceļojums pa Daugavu tam šķiet ne mazāk nozīmīgs. Tā mērķis ir dalīties ar informāciju par brauciena specifiku, lai citi interesenti līdzīgus braucienus varētu atkārtot.

Bardelis pastāstīja: "Daugavas lokos atkal ir interesanti. Kā visus līkumus izņemt, izmantot to straumi, jo tur ir pamatīga straume. (..) Sajūta būt uz ūdens, – tā tāda kā mana atgriešanās mājās."

Plānojot braucienu, Bardelis izvēlējies kajaku tā kravnesības dēļ, taču viņu nav pametusi doma tam uzmeistarot airus, lai vadības ziņā tas neatšķirtos no okeāna laivas. Sākotnēji bijusi ideja kajaku pārveidot pašam, taču par lielu pārsteigumu atklājies, ka kāds šādas laivas Latvijā jau izgatavo.

Inženieris un ceļotājs Genādijs Blažēvičs pastāstīja: "Šīs laivas ir mans izgudrojums, mana iestrāde. Pielāgoju speciālus pārsegus laivām, lai vējš neietekmē to gaitu. Pielāgoju arī tā saucamo "bīdāmo beņķi", ar kura palīdzību laivotājs var nodot enerģiju airiem, izmantojot arī kāju spēku. Airus aizguvu no klasiskajām sporta laivām, svarīgākais bija aprēķināt īstos attālumus un leņķus stiprinājumiem."

Savukārt Bardelis norādīja: "Un tad, kad mēs aizbraucām apskatīties, vēl vairāk biju pārsteigts, un tad jau – vārds pa vārdam un nolēmām, ka airējam pa Daugavu kopā."

Lielākais izaicinājums ceļotājiem bija Daugavas hidroelektrostacijas, taču arī par tām tika padomāts.

"Mums ir līdzi laivā, katrā no laivām, tādi mazi, mazi ratiņi, kurus pastumjot apakšā zem laivas un pieštropējot, ir iespējams viņu pavilkt pa ceļu. (..) Ejam pastaigā ar laivu pa mazdārziņu rajonu," skaidroja Bardelis.

Abu brauciens noslēdzas pie molu galiem Daugavas izejā uz jūru.

Vaicāts par tālākajiem plāniem pasaules apceļošanā, Bardelis atzina, ka viss jau ir saplānots. Gaida tikai laiku, kad būs iespēja to izdarīt.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt