Sadaļas Sadaļas

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Gar Latvijas pierobežu veido tūrisma maršrutu

Pārgājienā pa topošo tūrisma maršrutu Latgalē smeļas spēku turpmākam darbam

"Aplido, apceļo, apmīļo Latviju!" ir topošais vairāk nekā 1836 kilometrus garš tūrisma maršruts, kura iniciatori ir fondu “1836” un "Viegli" pārstāvji, kas sākuši maršruta izpētes pārgājienus. Līdz šim projekta komanda Latgalē viesojusies divas reizes un pavisam nesen karstajā svelmē aplūkoja pierobežas reģionu Viļakas novadā, mērojot ceļu no Žīguriem līdz Upītei.

Imanta Ziedoņa fondu "1836" un "Viegli" pārstāvji kopā ar draugiem un pierobežas iedzīvotājiem jau ir mērojuši pirmos 140 kilometrus un noslēguši piecus ceļa izpētes pārgājienus, divi no tiem notika Latgalē – Viļakas novadā. Sākotnēji ceļā devušies vien 10 gājēji, tagad skaits pieaudzis līdz 60. Ceļš ved gan pa šoseju, gan cauri lauku sētām un mežiem.

"Un šo ceļu izpētām, jo galvenais mērķis ir izpētīt, vai tur var iziet. Un, kā var iziet. Un tad, kad šis ceļš būs izpētīts, tad nākamgad mēs ļoti aktīvi sāksim to iezīmēt," stāstīja fonda "1836" pārstāvis Enriko Plivčs.

"Tas ir veids ne tikai kā mums pašiem iesaistīties un sākt ceļot, bet kā mēs arī ārvalstu tūristus varēsim piesaistīt. Tas ir labums vietējiem iedzīvotājiem, viņi var veidot naktsmītnes," piebilda fonda "1836" pārstāve Kristīne Tjarve.

Gājēju pulkā ir cilvēki no Rīgas un Liepājas puses, gan Zilupes, Valmieras un citām pilsētām un novadiem. Arī vecums nav šķērslis, piemēram, diviem jaunākiem gājējiem Viļakas novadā ir tikai četri gadiņi. Katram ceļotājam ir savs gājienā došanās mērķis: kāds vēlas iepazīt savu senču dzimto pusi, cits – lauzt stereotipus par lauku reģionos notiekošo. 

"Daļa cilvēku vispār teica: mēs domājām, ka Latgalē viss nekārtīgs, bet iedami: cik smuki te izrādās. Nezinu, kā tur pie jūras. Pie jūras vienmēr saka, ka labi ir. Par Latgali tagad labāk domās vismaz," atzina Andris Slišāns no Viļakas novada Upītes.

"Satikām uz ceļa Baltinavā vienu kungu, kurš mums parādīja, kā viņš ir izveidojis no akmeņiem tādu tā kā labirintu. Un vakarā viņš mums atveda lielu medus kārbu tāpat vien šiem ceļotājiem. Tās ir tās foršās lietas un labās atmiņas, ar kurām mēs dodamies mājās," piebilda Tjarve.

"Ir bijuši ļoti īpaši brīži, kas mani ir ļoti aizkustinājuši, kas arī dod tādu spēku pēc tam tālāk dzīvot, strādāt, darboties un atkal iet nākamajos pārgājienos," teica Arta Platace no Rīgas.

Spēku turpmākajam darba ritmam dod arī katra gājiena noslēguma koncerts. Šoreiz fondu "1836" un "Viegli" radošā komanda kopā ar Upītes ciema folkloras kopu un apbalvojuma “Laiks Ziedonim 2014” laureāta Andra Slišāna ģimeni kopīgās dziesmās vienojās Upītes parkā „Ontona Slišāna duorzs”. Tieši koncertos Latgalē jūtama dievišķā klātbūtne un, šķiet, ka dvēsele dzied, uzsvēra pārgājiena dalībnieki.

"Jā, ar jums kopā dvēsele dzied. Ir brīži, kad tu jūties kā instruments kaut kā lielāka rokās. (..) Ārkārtīgi skaisti, sirsnīgi, iedvesmojoši. Bieži vien līdz asarām," sacīja Velga Vītola no Rīgas.

Latgalē ceļotāji atgriezīsies jau jūlija nogalē, šoreiz uzmanību veltot pierobežai Baltinavas novadā.

Tūrisma maršrutu veido četri simboliski posmi: Piejūras ceļš – no Rucavas līdz Ainažiem, Ziemeļmeitas ceļš – no Ainažiem līdz Mārkalnei, Māras ceļš – no Mārkalnes līdz Demenei un Leišmalīte – no Demenes līdz Rucavai. Tie dalīti vēl simts mazākos posmiņos.

Maršrutu “Aplido, apceļo, apmīļo Latviju!” iecerēts atklāt 2018.gada jūnijā – kā dāvanu Latvijai tās simtgadē.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Ceļošana
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt