Rīta Panorāma

Valsts Akadēmiskais koris "Latvija" dziedās koncertā "Dzimuši Rīgā"

Rīta Panorāma

Intervija ar Dāvi Sīmani un Ievu Rozentāli

Kā pareizi sakravāt čemodānu?

Padomi, krāmējot čemodānu; Visdārgākais ir cilvēku pārvadātais gaiss

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 9 gadiem.

Vasara tradicionāli ir karstākais ceļošanas laiks. Lai kā arī gribētos ceļojumā paņemt līdzi visas lietas, kas varētu noderēt, bieži vien nākas nonākt pie slēdziena, ka čemodāns ir krietni par mazu.

Daudziem dzīvē gadījusies situācija, kad, kravājot čemodānu, nākas secināt, ka tajā nav iespējams ievietot visas lietas, kas ieplānotas ņemšanai līdzi ceļojumā.

Visgrūtāk klājas tiem, kuri ceļojumā dodas ar lidmašīnu. Standarta biļetes cenā līdzi atļauts vest tikai vienu koferi un ir noteikti arī svara ierobežojumu. Lidostā sastaptie tūristi atzīst, ka čemodāna sakravāšana nebūt nav viegls process.

"Jā, tā ir visa pasākuma būtība. Kad mēs ceļojam, mums patīk ņemt līdzi daudz lietu, kā arī iegādāties dažādus suvenīrus," sacīja raidījuma "Rīta Panorāma" sastaptā Skiisa.

Es sastādu sarakstu ar lietām, kas ir jāņem līdzi. Kravājot ceļasomu, dažas mantas nākas izņemt ārā, bet pašas nepieciešamākās noteikti atstāju," pieredzē dalās Larisa.

Gids Igors Ziemelis stāsta, ka, kravājot čemodānu, pirmām kārtām ir rūpīgi jāizpēta ceļojuma maršruts, lai saprastu, kāds apģērbs jāņem līdzi.

Visdārkākais, ko cilvēki ved sev līdzi, esot gaiss - tas veidojas, nepareizi kravājot koferi. Ja trūkst vietas, tad no visiem maisiņiem obligāti gaiss ir jāizspiež ārā.

"Samet tādus maisiņus pilnus ar gaisu, samet vēl kaut ko iekšā. Pilns čemodāns, gandrīz nevar aiztaisīt ciet. Aizbrauc galā, un čemodāns ir uz pusi saplacis," rāda Igors Ziemelis.

Visprātīgāk būtu vispār izvairīties no plastmasas maisiņiem, tad nebūs problēmas ar gaisu. Igors Ziemelis arī iesaka smagākās lietas likt čemodāna apakšā, bet apģērbu pa virsu.

Visādus mazos niekus – lādētājus un tamlīdzīgus jāmēģina kaut kur iebāzt. Tāpat, ja ņem krūzīti līdzi, tad tajā kaut ko vajag ielikt iekš, lai tā vieta ir aizņemta," padomos dalās ceļotājs.

Ja arī pēc šiem ieteikumiem vietas pietrūkst, tad der iemest aci internetā - efektīvs vietas taupīšanas līdzeklis esot drēbju sarullēšana, nevis salocīšana. Savukārt, lidojot ar lidmašīnu, jāņem vērā, ka rokas bagāžā nedrīkst ievietot šķidrumu un asus priekšmetus.

Rokas bagāžā mums visbiežāk ir problēmas ar zilās liesmas šķiltavām, kuras pasažieriem bieži vien ir līdzi, bet tās nedrīkst pārvadāt.

Otra lieta ir šķidrumi. Rokas bagāžā atļautais šķidruma daudzums ir 100 ml un tam ir jābūt īpašā iepakojumā," skaidro Starptautiskās lidostas "Rīga" pārstāve Sarmīte Rinmane.

Pēdējais ieteikums - labāk paņemt līdzi kaut ko par maz, nevis par daudz, jo, ja vajadzēs, tad pa ceļam arī ārzemēs vienmēr būs veikali, kuros trūkstošās lietas var iegādāties.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti