Panorāma

Brexit sarežģījis muitas procedūras un preču saņemšanu

Panorāma

Arī mazie uzņēmēji grib tirgoties klātienē

Slēpju nomās aicina ievērot distanci

Ogres «Zilo kalnu» slēpju nomā apmeklētāju daudz; aicina ievērot distanci

Sniegotā ziema ir izcils laiks slēpošanai. To šogad izmēģina arī cilvēki, kam pašiem slēpju nav. Līdz ar to slēpju nomās pastāv drūzmēšanās risks. Kā ar cilvēku pieplūdumu tiek galā Ogres “Zilo kalnu” slēpju noma?

 Ja ziemīgais laiks aiz loga mudina doties uz kādu slēpošanas trasi, jārēķinās, ka noteikti neesat vienīgais ar šādu domu.

Populārajā Ogres “Zilo kalnu” trasē par burzmu var neuztraukties, taču pie slēpju nomas gan rosība ir liela. Nomas pārstāvis Armands Pivors pastāstīja – pagājušajā nedēļā rindā bijis jāgaida līdz pat divām stundām. Sestdien ap pusdienas laiku gan pietiek ar vidēji 10 vai 15 minūtēm. Cilvēku esot aptuveni tikpat, cik darba dienās.

"Laiks ir patīkams, bet ir auksts. Līdz ar to ģimenes, kas kuplā pulkā brauc, es domāju, izvēlas vēl pasēdēt, pasildīties, un tikai tad nāks uz nomu," norādīja Pivors.

Pie nomas izliktas zīmes, ka visiem rindā jāievēro divu metru distance, turklāt pie lodziņa, kur slēpes izsniedz, jābūt ar masku. Lielākā daļa noteikumus ievēro. 

Pie nomas dežurē gan valsts, gan pašvaldības policija. Nomas pārstāvis nenoliedz, ka ik pa brīdim burzma veidojas. Taču, viņaprāt, pie tā vainojama stāvvieta, kuru piepilda ne tikai slēpotāji, bet arī dabas takas baudītāji.

"Jo lielāka ir policijas vai televīzijas klātbūtne, jo viņi paklausīgāki ir. Tajos brīžos, kad paliek viss novārtā, tad cilvēku lielais pūlis, drūzmēšanās kaut kādā brīdī, protams, ka iet tādā patvaļā," sacīja Pivors.

Atbildot uz jautājumu, vai noma nerada papildu risku saslimt cilvēkiem, viņš sacīja: "Es domāju, ka tas ir tāds pilnīgi nekorekts jautājums. Šeit ir brīvi pieejams mežs visiem. Tā ir dabas parka teritorija. Stāvvieta nav izbūvēta nomai, bet tā ir visu apmeklētāju. Nomā apmeklētāju pa dienu ir pāris simti. Mežā – vairāki tūkstoši."

Paši slēpotāji uzskata, ka prasības ievēro pietiekami atbildīgi un priecājas, ka iespējams izbaudīt kārtīgu ziemu. Piemēram, Angelīna norādīja, ka ārā noteikti nav tik liela riska kā telpās. Bet Jānis sacīja: "Viss tiek ievērots. Ik pa brīdim arī apkalpojošais personāls par to atgādina. Izskatās, nav problēmu. Cilvēki arī paši saprot, kas un kā."

Kā uzskata slēpju nomas pārstāvis Pivors, slēpošanas trasēs cilvēku ir īpaši daudz arī tāpēc, ka ārkārtējās situācijas dēļ citu izklaides iespēju nemaz nav tik daudz.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt