Rīta Panorāma

Etnodžeza albuma «Katram sava tautasdziesma» koncerti

Rīta Panorāma

Rīta Panorāma

Muzejā Krievijas reģionā apskatāmas karotes

Muzejā Krievijas reģionā apskatāmas vairāk nekā 5000 karotes

Cik karošu izmantojam vienās brokastīs? Vienu, lai samaisītu kafiju. Vēl vienu, lai varbūt apēstu putru. Bet jāsaka, ka vienai ēdienreizei nav nepieciešams bezgalīgi daudz karošu. Bet Nitvas karošu muzejā Krievijā atrodams vairāk nekā 5000 karotes, kas atvestas no vairāk nekā 80 valstīm.

Karotes izstādītas neliela ciemata muzejā Krievijas rietumos netālu no Permas pilsētas.

19. gadsimta mijā karotes dizains attīstījās, un tās sāka izgatavot no alumīnija, kas tolaik tika uzskatīts par īpaši labu materiālu.

“Ražošanas apjoms bija tik mazs, bet ieguldījumi tajā bija tik lieli, ka alumīnijs bija dārgāks par zeltu. Pirmos galda piederumus no alumīnija izgatavoja juvelieris Francijas imperatoram Napoleonam III. Vienā no vakariņām viņa ģimene izmantoja alumīnija karotes ar lepnumu, bet galminieki skaudīgi skatījās uz tiem, kamēr paši izmantoja sudraba krāsas un apzeltītas,” stāstīja muzeja gide Larisa Rogova.

Tiek uzskatīts, ka karote radās pirms daudziem tūkstošiem gadu, kad cilvēks sāka meklēt veidus, kā ēst karstu šķidru ēdienu. Prototipi bija gliemežvāki, riekstu pusītes un citi tamlīdzīgi priekšmeti.

Muzeja vecākās karotes datētas ar 7. līdz 9. gadsimtu. Muzejā ir aptuveni 5000 dažādu formu un materiālu eksponātu no 80 pasaules valstīm. Ir liekšķeres, karotes konditorejas izstrādājumiem, kokteiļiem, omāriem, olīvām un kivi; vecas akmens karotes, koka karotes, pasaules karu laikā izmantotie galda piederumi, vecticībnieku karotes, mūsdienu un suvenīru karotes. Lielāko daļu eksponātu apmeklētāji uzdāvinājuši muzejam.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti