Motociklistu ekspedīcija Kaukāzā izdota DVD

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 8 gadiem.

Ceļotāju kustības “On the Way of Freedom” ietvaros DVD formātā izdota jau trešā dokumentālā piedzīvojumu filma, šoreiz tā ir  “Baizeļu piedzīvojumi Kaukāzā”, kas vēsta par četru latviešu motociklistu 2014. gada pavasarī veikto ekspedīciju uz Gruziju, Abhāziju un citām Kaukāza valstiņām – Ingušiju, Čečeniju, Ziemeļosetiju un Čerkesiju.

Ekspedīcijas dalībnieki - Baizeļi, četri bērnības draugi un pieredzējuši ceļotāji: Andis Pikāns, Oskars Prauliņš, Jānis Peizums un Normunds Kalve - dokumentālo materiālu veidojuši pašu spēkiem, iemūžinot skaistās, bet kara seku nomāktās Abhāzijas vietējo iedzīvotāju stāstus video un foto materiālā.

Publicitātes attēls

Filmētais materiāls tapis par dokumentālu filmu Guntas Ikeres režijā. Darbā galvenais akcents vērsts uz Abhāzijas reģiona dažādo nacionalitāšu cilvēku stāstiem par konfliktu Abhāzijā pirms 20 gadiem. Savijot šo pieredzi kopā ar tagadējiem notikumiem Austrumukrainā, izveidots vērtīgs dokumentāls video materiāls, kā arī DVD “Baizeļu piedzīvojumi Kaukāzā” papildināts arī ar 32 lappušu ilustratīvu grāmatu ar ceļojuma piezīmēm.

Dokumentālā filmas DVD diska vāciņu dizainu ar Kaukāza tematiku veidojis mākslinieks Jevgēņijs Čeksters.

“Dodoties ceļā, zinājām tikai galamērķi – Gruziju, kur dabas apstākļu dēļ šoreiz mums iebraukšana bija liegta. Tāpēc izbaudījām to brīvības sajūtu, ko spēj dot tikai motocikls, un devāmies tajā virzienā, kur mūs veda piedzīvojumi,” stāsta ekspedīcijas iniciators Andis Pikāns.

Publicitātes attēls

DVD “Baizeļu piedzīvojumi Kaukāzā” ir iespējams iegādāties vietnē onthewayoffreedom.com, kā arī “Jāņa Rozes” un “Zvaigzne ABC” grāmatnīcās, kurās tiek pārdoti DVD, un “Valters un Rapa” grāmatnīcā Rīgā, Aspazijas bulvārī 24.

Filma četrās sērijās līdz 26. aprīlim skatāma LTV7 kanālā pirmdienu vakaros plkst. 19.50 ar atkārtojumu otrdienās plkst. 23.50.

Ceļotāju kustības “On the Way of Freedom” zināmākā ekspedīcija ir 2006. gadā veiktais ceļojums no Rīgas uz Melburnu, kā arī ekspedīcija ar kanoe laivām pa Jukonu “Jukonas skartie”. Šie ceļojumi arī izdoti DVD formātā un vairākkārt pārraidīti dažādos TV kanālos.

Savukārt Baizeļu ekspedīcija turpināsies jau šī gada maijā Gruzijā, kur plānots veikt dažādas grūtības pakāpes Padomju Savienībā zināmos DOSAAF motociklu maršrutus un apskatīt kājām un ar automašīnu grūti sasniedzamas Gruzijas vietas. Viens no ekspedīcijas uzdevumiem - uzzināt Gruzijas ļaužu viedokli par Abhāziju un militāro konfliktu Ukrainā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti