Ludzā viesus vilina ar koncertu uz ezera

Visu jūliju Mazā Ludzas ezera vidū uz plosta spēlē un dzied dažādi mūziķi, kurus var klausīties, brīvi iekārtojoties ezera abos krastos. Tas ir veids, kā Ludza cenšas piesaistīt viesus sarežģītajos pandēmijas apstākļos. Pilsētnieki un Ludzas viesi atzinīgi novērtējuši gan koncertus pie ezera, gan arī citas aktīvās atpūtas iespējas uz ūdens.

Ludzā rīko koncertus uz ezera Iveta Čigāne
Ludzāniete Vera ar draudzenēm atnākusi uz Ingas un Normunda  koncertu, kas šoreiz notiek neierastā vietā - uz plosta Mazajā Ludzas ezerā. Pensionāres  priecājas par iespēju baudīt mūziku dabā: “Mēs, pensionāri, nekur nevarējām aiziet. Vienīgi paši savā dārzā, paši savā vidē, ar saviem draugiem   un paziņām, ar kuriem mēs tiekamies katru dienu”.

Koncertā sastaptā ludzāniete Ināra atzīst, lai arī Covid laikā ir jāievēro distance, brīvā dabā, ezera krastā viņa ar ģimeni jūtas daudz drošāk nekā lielā pilsētā. “Cilvēkiem ļoti daudz nozīmē tas, ka var atpūsties no darba, atnākt mierīgi pasēdēt, paklausīties mūziku, restartēties jaunām darba dienām,” viņa saka.

Raivis, kurš atbraucis ciemos pie vecākiem, uzskata, ka laikā, kad apkārt ir tik maz izklaides pasākumu, ideja organizēt koncertus uz plosta brīvā dabā ir sava veida atbilde pandēmijai: “Mūzika ir spēcīgāka un apvieno visus pat pandēmijas laikā. Te vietas ir pietiekami, krasts ir pietiekami garš. Es esmu bijis iepriekšējā koncertā, kad uzstājās Isnaudas pagasta folkloras kopa. Es nevarēju uz to neaizbraukt.”

Ludzas novada Tūrisma informācijas centra vadītāja  Līga Kondrāte atklāj, ka koncerti uz plosta ezerā tika organizēti tieši tāpēc, lai atrastu iespēju rīkot pasākumus, pēc kuriem pēdējo mēnešu laikā cilvēki ir tik noilgojušies. Droši vien tāpēc Mazā Ludzas ezera krastos ir sanācis tik daudz tautas.

Laikā, kad tūrisma nozarei iestājušies ne tie labākie laiki, ir jāmainās, jāmeklē jaunas, interesantas idejas, kas  priecēs gan vietējos iedzīvotājus, gan arī tūristus no citiem Latvijas novadiem un arī Baltijas valstīm, pārliecināta ir Kondrāte. 

Ludza ir ezeru galvaspilsēta Latvijā. Nav vairs nevienas pilsētas, kur pilsētas robežās būtu veseli pieci ezeri.

Mēs esam lepni par to un nepārtraukti domājam, kā izmantot mūsu resursu. Ludzā mēs vairāk domājam par to, kā tūristam caur ezeru likt uztvert Ludzu ar viņas īpašo šarmu,” skaidro tūrisma speciāliste.  

Koka plosts, uz kura šovasar sestdienas vakaros tiek rīkoti koncerti, tiek izmantots arī citās dienās. Kā stāsta uzņēmuma “Atpūta Ludzā” īpašnieks Dagnis Tihovskis, izbraucienu pa Mazo Ludzas ezeru uz plosta ir iecienījuši daudzi pilsētas viesi.  

“Tas ir muzikālais plosts kopā ar Tihovsku ģimeni. Mēs braucam pa Mazo Ludzas ezeru ar plostu. Uz tā var ietilpt līdz 20 personām, un mēs ar ģimeni muzicējam tajā laikā, kad tūristi izbauda skaistos skatus no Ludzas Mazā ezera, kas paveras uz pilsētu. Ar katru gadu pieprasījums pēc pakalpojuma aug,” stāsta Tihovskis, piebilstot, ka daudzas tūristu grupas brauc arī no Igaunijas.

Ciemojoties Ludzā, var izbaudīt arī aktīvākus ūdenstūrisma veidus. Tihovskis stāsta, ka pieprasītākie pakalpojum ir  peldošā māja ar pirti Līdumnieku ezerā, ūdensmotocikls un Muzikālais plosts Ludzā. “Tam visam paralēli ir arī SUP dēļi, kajaki, ar kuriem pa upēm var braukt, atpūtas laivas makšķerniekiem. Un ir arī mazāks plosts, kur var svinēt dzimšanas dienas vai arī makšķerēt,” atklāj uzņēmējs.

Parasti tūrisma sezonas laikā Ludzu vien apmeklē ap 40 tūkstošiem tūristu. Diemžēl šogad ceļotāju skaits ir sarucis uz pusi, tāpēc katrs novads, katrs uzņēmējs cenšas izdomāt aizvien jaunus veidus, kā pie sevis atvilināt tūristus. Bet jau šo sestdien uz plosta Mazajā Ludzas ezerā muzicēs Ņukšu folkloras kopa “Rīkšova”.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Ceļošana
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt