Rīta Panorāma

Afganistānā sievietēm aizliedz izglītoties augstskolās

Rīta Panorāma

“Neizspēlētas spēles” un “Mierinājums” - stāsti porcelānā

Londonā Eiropā augstākais Ziemassvētku apgaismojums

Londonā priecē augstākais Ziemassvētku apgaismojums Eiropā

Uz 310 metrus augstā "Shard" debesskrāpja Lielbritānijas galvaspilsētā Londonā uzstādīts Ziemassvētku apgaismojums. Gaismas šovu ir iespējams baudīt kopā ar īpaši sacerētu mūziku.

Ikoniskā ēkas tika atklāta 2013. gada sākumā, un jau deviņus gadus pilsētas iedzīvotājus un viesus priecē svētku apgaismojums.

Šis gads ir īpašs, jo iedzīvotājiem un viesiem dota iespēja savos viedtālruņos vai citās elektroniskās ierīcēs klausīties sešas minūtes garu skaņu celiņu, kurā mūzika sapludināta ar ikdienišķiem pilsētas trokšņiem. Starp tiem ir gan Londonas metro vilcienu un Temzas upes liellaivu, gan futbola spēles skaņas.

Pavadījumu gaismas šovam veidoja Austrālijā dzimusī māksliniece Bridžita Hārta, kas pauda prieku par iespēju atspoguļot pilsētas dzīvi no pazemes līmenim līdz augstākajai virsotnei.

Savukārt apsaimniekotāji debesskrāpi dēvē par mūsdienu Londonas bāku – gaismas redzamas 64 kilometru attālumā un ļauj veidot kontaktu ar lielu pilsētas iedzīvotāju daļu.

Piemēram, ar tā starpniecību pateicība Covid-19 pandēmijas laikā tika nosūtīta Nacionālā veselības dienesta darbiniekiem.

Ziemassvētku ceļvedis

Vairāk

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti